Miło nam poinformować, że od sezonu 2020/2021 sieć stacji paliw MOYA zostaje sponsorem tytularnym żeńskiej drużyny siatkarek z Radomia. Od tej pory pełna nazwa naszego klubu to E.Leclerc MOYA Radomka Radom!

Klub siatkarski kobiet Radomka Radom został założony w 1971 roku w Radomiu. W 1980 roku awansował do I ligi, najwyższej wówczas klasy rozgrywek, w której uczestniczył przez kilka sezonów. W 1998 roku nastąpiła fuzja z AZS Politechnika Radomska i od tamtego roku drużyna występowała pod nową nazwą.

W 2016 roku reaktywowano Klub i po blisko 18 latach – Radomka Radom powróciła na sportową mapę Polski. W sezonie 2016/2017 zespół przystąpił do rozgrywek w 2 lidze, kończąc sezon na siódmym miejscu. W sezonie 2017/18 drużyna rywalizowała już w I lidze, sprawiając olbrzymią niespodziankę udziałem i grą w finałach Pucharu Polski Kobiet.

Od sezonu 2018/2019 drużyna E.Leclerc Radomka Radom występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce (obecnie TAURON Liga, wcześniej Liga Siatkówki Kobiet).

Sezon 2020/2021, a konkretnie okres między zakończonymi rozgrywkami, a rozpoczęciem nowych, obfitował w duże zmiany. Do drużyny dołączyły: Justyna Łukasik, Julita Molenda, Samantha Seliger-Swenson, Janisa Johnson, Bruna Honorio, Sandra Szczygioł, Julia Twardowska, trener Riccardo Marchesi, Niccolo Caldari, Daniele Panigalli, a pozostały: Renata Biała, Izabela Bałucka, Paulina Zaborowska i Klaudia Laskowska oraz Piotr Filipowicz, Radosław Wodziński i Michał Fijałkowski.

W gronie Rodziny Radomiki, nieprzerwalnie od początku, jest także Anwim S.A. – właściciel ogólnopolskiej sieci stacji paliw MOYA. Po latach zaangażowania w rozwój drużyny, spółka zacieśniła współpracę z klubem kobiecej siatkówki Radomka Radom i została sponsorem tytularnym. Tym samym, w kolejnych trzech sezonach podopieczne Riccardo Marchesiego będą występowały pod nazwą E.Leclerc MOYA Radomka Radom.

– Bardzo cieszymy się ze współpracy z siecią stacji paliw MOYA. Wraz z naszymi partnerami wyznajemy podobne wartości, czyli ciężką i konsekwentną pracę, ciągły rozwój, efektywną współpracę i pokorę. Dzięki tym zasadom MOYA jest dzisiaj najszybciej rozwijającą się siecią stacji paliw w Polsce, a my również konsekwentnie pniemy się do góry. Naszą ambicją na ten sezon jest miejsce w pierwszej siódemce końcowej klasyfikacji. Wierzymy, że wspólnie z naszym sponsorem tytularnym będziemy w stanie to zrealizować –  mówi  Thomas Renard-Chardin, prezes zarządu E.Leclerc Radomki Radom.

W ramach świadczeń sponsorskich, oprócz występowania marki MOYA w nazwie klubu, barwy sieci stacji paliw będą wyraźnie eksponowane przede wszystkim podczas meczów domowych Radomki. Logotyp MOYA widoczny będzie także m.in. na meczowych oraz treningowych koszulkach zawodniczek, a także na strojach młodzieżowych grup Akademii Radomki. Oprócz tego podczas meczów Radomki można znaleźć je w strefie reklamowej na hali w Radomiu, bandach LED oraz na płycie boiska. Barwy MOYA będą widoczne na autokarze klubowym, a także w mediach społecznościowych Radomki i na stronie internetowej klubu.

– Rozpoczynamy już nasz trzeci sezon na najwyższym szczeblu kobiecej siatkówki we współpracy z Radomką Radom. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym faktem, zwłaszcza że nasze wsparcie dla drużyny jest jeszcze większe niż w poprzednich latach. Radomka to prężnie rozwijająca się drużyna z ambicjami na coraz lepsze wyniki sportowe. Cieszy nas także to, że klub stawia na rozwój organiczny poprzez inwestycje w kadry młodzieżowe, co jest bardzo pozytywne również ze względu na krzewienie wśród młodych ludzi odpowiednich postaw. Zachęcamy wszystkich naszych pracowników i współpracowników, a także klientów do wspierania siatkarek z klubu E.Leclerc MOYA Radomka – mówi Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych, członek zarządu w Anwim S.A.

Sezon 2020/2021 startuje w połowie września. Pierwszy mecz E. Leclerc MOYA Radomka Radom rozegra w Radomiu już 19 września.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie