Skład Radomki Radom na nadchodzący sezon jest już prawie znany. Tym razem bliżej przedstawimy wam sylwetkę nowej atakującej radomskiego zespołu – Joanny Kapturskiej.

Nowa zawodniczka to polska siatkarka grająca zarówno na przyjęciu, jak i na ataku. Urodziła się 4 lipca 1986 roku w Poznaniu. W sezonie 2016/2017 występowała w drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a wcześniej w  Developres SkyRes Rzeszów. Asia ma 185 cm wzrostu i waży 71 kg.  Na swoim koncie ma srebrne medale Mistrzostw Polski Juniorek, Puchar  Polski, Superpuchar Polski (2005, 2009, 2010) oraz srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski. Joanna Kapturska miała okazję grać również we włoskich klubach: All Fin CFL Volta Montovana, Riso Scotti Pawia oraz Obiettivo Risarcimento Vicenza.

– Wybrałam Radomkę ponieważ tu jest mój dom, tu mam rodzinę, a teraz także możliwość gry i podnoszenia swoich umiejętności w bardzo perspektywicznym zespole. – zdradza Kapturska – W najbliższym sezonie chciałabym przede wszystkim sprostać oczekiwaniom trenera i klubu. Cieszę się, że dostałam szansę gry u boku Trenera Jacka Skroka i teraz pozostaje mi tylko przywitać się z kibicami i powiedzieć „Do zobaczenia na meczach”.

Joanna to doświadczona zawodniczka. To, że na co dzień mieszka w Radomiu też ułatwi nam wiele spraw organizacyjnych. Myślę, że będzie wspierać Majkę na pozycji atakującej i obydwie będą się czegoś od siebie wzajemnie uczyć – mówi trener Radomki, Jacek Skrok.

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie