Jakie cele stawia przed sobą nowa przyjmująca E.Leclerc Radomki Radom? Ile MVP zdobędzie w TAURONLidze? Co wie o trenerze Riccardo Marchesi? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym wywiadzie! Zapraszamy do lektury 🙂 

Pierwsze, najważniejsze pytanie – dlaczego E.Leclerc Radomka Radom?

Gra w Polsce to od początku mojej profesjonalnej kariery był dla mnie cel. Słyszałam wiele dobrych rzeczy o Radomiu, więc kiedy pojawiła się okazja, aby tu grać nie zastanawiałam się długo.

Grałaś w wielu krajach (Niemcy, Finlandia, Francja). Czy wiesz coś o polskiej lidze, drużynach, zawodniczkach?

 Każdego roku staram się podnosić i rozwijać swoje umiejętności, wirzę, że gra w Polsce również mi w tym pomoż. Znam wiele zawodniczek które grały w Polsce i zawsze pojawiają się opinie jak silna ta liga jest. Grałam w przeszłości z Wilmą Salas na Filipinach i z Evą Mori podczas mojego pierwszego sezonu we Francji.

Trenerem E.Leclerc Radomki Radom w przyszłym sezonie będzie Riccardo Marchesi, były trener RC Cannes. Co wiesz o sztabie szkoleniowym?

Tak, znani mi są Ci trenerzy, wiele razy spotykaliśmy się grając przeciwko sobie we Francji. Zawsze byłam fanką tego, jak Riccardo pracuje z zawodniczkami, więc cieszę się ogromnie, że będę z nim pracować w tym sezonie. Wiem, że wykorzystają mój potencjał maksymalnie, co jest dokładnie tym, czego potrzebuje.

Jakie są najmocniejsze strony Janisy Johnson, które przydadzą się E.Leclerc Radomce w nadchodzącym sezonie?

Moje mocne strony to mój atak i umiejętności defensywne. Jestem niewielką zawodniczką, ale zawsze gram ze 100% zaangażowaniem w każdym meczu. Na boisku zostawiam całe serce i energię jaką mam. Za każdym razem chcę pokazać, że boisko to jest moje miejsce, mimo niewielkiego wzrostu

Jakie cele wyznaczyłaś sobie przed nowym sezonem? W swojej karierze masz kilkanaście statuetek MVP. Kolejna statuetka będzie z meczu w Polsce?

Moje cele to zakończyć sezon z drużyną w czołówce tabeli i walczyć o medale. Osobiste nagrody nie są dla mnie priorytetem, gram dla drużyny i zawsze staram się aby to był nasz wspólny sukces, ale jeśli po meczu uda się zdobyć wyróżnienie to wtedy jest jeszcze piękniej.

Dziękuję Ci za rozmowę i do zobaczenia w Radomiu.

Dziękuję, już nie mogę się doczekać, aby poznać koleżanki z drużyny i Klub i mieć możliwość zaprezentowania się przed radomskimi kibicami.

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie