Budowa składu na sezon 2020/2021 zmierza ku końcowi. Kolejną pozyskaną zawodniczką jest Janisa Johnson – amerykańska przyjmująca.

Janisa urodziła się 22 września 1991. Siatkarka pochodzi z USA i ma za sobą bogatą przeszłość. Rozgrała ponad 100 meczów. Grała między innymi w lidze niemieckiej, fińskiej, francuskiej czy filipińskiej. W sezonie 2016/2017 została wybrana najlepszą punktującą ligi fińskiej, zdobyła wtedy 452 punkty. Na swoim koncie ma brązowy medal Mistrzostw Niemiec, brązowy medal Mistrzostw Finalndii oraz ponad 20 nagród MVP. W minionym sezonie Janisa grała we Francji. Wraz z drużyną zakończyły rozgrywki na piątym miejscu.

– Gra w Polsce to od początku mojej profesjonalnej kariery był dla mnie cel. Słyszałam wiele dobrych rzeczy o Radomiu, więc kiedy pojawiła się okazja, aby tu grać nie zastanawiałam się długo – mówi nowo pozyskana przyjmująca.

Oprócz Janisy w rozgrywkach 2020/2021 w barwach E.Leclerc Radomki Radom zagrają: Paulina Zaborowska, Renata Biała, Izabela Bałucka, Agata Witkowska, Justyna Łukasik, Klaudia Laskowska, Julita Molenda, Julia Twardowska i Bruna Honorio.

Go


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie