Budowa składu Radomki Radom na sezon 2018/2019 powoli dobiega końca! Dzisiaj do drużyny dołączyła kolejna środkowa – Izabela Bałucka. Siatkarka urodzona w 1993 roku będzie dobrym wzmocnieniem zespołu.

Iza swój debiutancki sezon w Orlen Lidze zaliczyła w 2015 roku w Tauron MKS Dąbrowie Górniczej. Po roku przeniosła się do Wrocławia, a w kolejnym sezonie reprezentowała barwy POLI Budowlanych Toruń. Wcześniej swoją karierę rozwijała w zespole PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno. Jest wychowanką MKS-u MOS Wieliczka.

Jak to się stało, że Izabela Bałucka trafiła do Radomia?

-Dlaczego nie? Pomyślałam. Zespół, który dobrze prezentował się w minionym sezonie, mocno namieszał w Pucharze Polski, oczywiście w pozytywnym sensie. Słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat klubu. Skład jest bardzo ciekawy, myślę że jest to dobry wybór – wyjaśnia środkowa.

Ciekawi Was dlaczego nowa środkowa Radomki gra akurat na tej pozycji?

-W mini siatkówce mocno pchałam się do wystawiania piłki, dlatego w młodziczkach grałam na rozegraniu. Etap juniorek to czas w którym powoli przestawiano mnie na środek bloku lub na atak. Ostatecznie lepiej sprawdzałam się na środku i tam też lepiej się czułam i tak właśnie zostało – wspomina.

Iza nie będzie zupełnie obca w zespole. Zna się z kilkoma dziewczynami i już nie może się doczekać nowego sezonu!

-Znam kilka zawodniczek. Z poprzedniego sezonu Gabę Ponikowską. Grałyśmy razem przez parę lat w kadrze małopolski. Z nowych zawodniczek Anię Bączyńską, z którą grałam w Krośnie i bez przerwy mamy ze sobą kontakt, Alicję Grabkę, jesteśmy z jednego miasta, więc bardziej prywatnie miałyśmy możliwość się poznać. Nie miałyśmy okazji grać razem, bo kategoriami wiekowymi się mijałyśmy. Znamy się jeszcze z Kinią Drabek, z która spędziłam rok w Dąbrowie Górniczej. Na pewno nie kierowałam się tylko kwestią czy znam dziewczyny czy nie, jednak uważam, że jest to ważne ponieważ mamy stworzyć JEDNOŚĆ na boisku. Tak się łatwiej gra “Team spirit” jest podstawą do osiągnięcia sukcesu – opowiada Izabela Bałucka.

Do zamknięcia składu brakuje jeszcze jednej atakującej. Jej nazwisko poznamy wkrótce!

 

JG
fot. lsk.plps.pl


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie