Najlepsza libero Mistrzostw Polski Juniorek, reprezentantka Polski, zdobywczyni Pucharu Polski, Superpucharu Polski, laureatka Pucharu CEV i dwukrotna wicemistrzyni Polski – Agata Witkowska zdecydowała się przedłużyć umowę z E.Leclerc Radomką Radom.

Agata Witkowska (z d. Durajczyk) to polska siatkarka, grająca na pozycji libero. Urodziła się 19. Sierpnia 1989 roku w Gdańsku. Występowała na parkietach polskich i zagranicznych. Fani siatkówki mogą znać Agatę między innymi z KPSK Stal Mielec, AZS Białystok, czy PGE Atom Trefl Sopot. W sezonie 2016/2017 zawodniczka reprezentowała barwy włoskiego klubu Yamamay Busto Arsizio, a rok później grała w Grot Budowlanych Łódź. Z tym klubem zdobyła Puchar Polski w 2017 roku i 3. miejsce Mistrzostw Polski.

Agata dwukrotnie zajmowała drugą pozycję w Pucharze CEV (2015, 2017). Ma na swoim koncie także sukcesy reprezentacyjne. W 2015 roku zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Europejskich, a rok wcześniej brązowy krążek w zawodach Ligi Europejskiej. W sezonie 2019/2020 libero zagrała w klubie z Radomia. Na parkiecie pojawiła się w 80 setach (21 meczów). Znalazła się w TOP10 najlepszych przyjmujących minionych rozgrywek. Na swoim koncie ma również statuetkę MVP z meczu przeciwko #Volley Wrocław.

Agata cieszymy się, że dalej jesteś siatkarką E.Leclerc Radomki Radom!


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie