Młoda, zdolna i utalentowana! Tak możemy określić naszą nową zawodniczkę! Do E.Leclerc Radomki Radom dołącza Anna Bączyńska! Nowa atakująca przez poprzednie dwa sezony reprezentowała barwy Legionovii Leginowo, gdzie ostatni rok grała na pozycji przyjmującej.

Ania pochodzi z Krakowa, gdzie pierwsze siatkarskie kroki stawiała w KS Armatura Kraków. Później grała w Sosnowcu, Bydgoszczy i Krośnie, a ostatnie dwa lata spędziła w Legionowie. Teraz zdecydowała się na Radom.

– Wybrałam Radomkę ponieważ wiem, że mogę się tutaj wiele nauczyć. W nadchodzącym sezonie będziemy beniaminkiem i to mi się podoba. Lubię wyzwania! – zdradza nowa atakująca.

Jak na tak młodą zawodniczkę, Anna Bączyńska ma na swoim koncie duże osiągniecia. Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorek w 2013 i 2014 roku oraz srebrny medal Mistrzostw Polski U-23 w 2017 roku. Na tej imprezie zdobyła również indywidualne wyróżnienie – najlepsza atakująca Mistrzostw Polski U-23. Jakie oczekiwania ma nowa zawodniczka na najbliższy sezon?

-Duża konkurencja. Będzie to ciężki sezon, ale liczę na nagrodę w postaci dobrego miejsca na koniec. Jestem ambitna i waleczna, zamierzam pokazać to na boisku.

Co prawda Ania nie miała jeszcze okazji grać przed radomską publicznością, ale zapewnia że wsparcie kibiców jest bardzo ważne.

– Chciałabym przekazać wszystkim kibicom, że są dla nas, zawodniczek, bardzo ważni. Z Wami gra się o wiele przyjemniej i łatwiej. To super uczucie, gdy ma się takie wsparcie spoza boiska.

Anna Bączyńska w E.Leclerc Radomce Radom będzie występować na pozycji przyjmującej.

JG


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie