W sezonie 2015/2016 debiutowała w Orlen Lidze, ma na swoim koncie złote medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych i występy w barwach narodowych. W E.Leclerc Radomce Radom w najbliższym sezonie zobaczymy nową i doświadczoną zawodniczkę – Alicję Grabkę.

Alicja pochodzi z Wieliczki. W siatkówkę zaczęła grać już w podstawówce. Obecnie występuje na pozycji rozgrywającej, a ostatnie 3 sezony spędziła w Legionovii Legionowo. Ma zaledwie 20 lat i na swoim koncie posiada już liczne osiągnięcia, a najważniejsze z nich to wielokrotne Mistrzostwo Polski juniorek oraz srebrny i  brązowy medal Młodej Ligi. Wraz z reprezentacją zdobyła srebrny medal  Mistrzostw Europy Wschodniej kadetek i zajęła 5. Miejsce w Lidze Europejskiej. Indywidualnie Alicja Grabka została wybrana MVP turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorek w 2016 roku.

Wielokrotnie w wywiadach podkreśla, że chce grać w klubie, który się rozwija i umożliwi to samo jej.

Wybrałam Radom ponieważ po rozmowach z trenerem i prezesami bardzo spodobał mi się pomysł na tę drużynę. Myślę, że to będzie fajne doświadczenie i duże wyzwanie, gdyż to pierwszy rok tego zespołu w LSK. Bardzo się cieszę, ze mogę w tym uczestniczyć. – zdradza popularna „Graba” – Mam nadzieje, ze stworzymy dobrze zgrana grupę na boisku, jak i poza nim – dodaje.

W Radomce Alicja będzie rywalizować o „wyjściową szóstkę” z Mają Pelczarską, którą w drugiej części sezonu mogliśmy częściej obserwować na boisku.

-Zdrowa rywalizacja zawsze jest motywująca. Jednak będziemy rozliczane z wyników. Życzę sobie, żeby atmosfera, którą uda nam się stworzyć przelała się na naszą dobrą grę. – podsumowuje nowa rozgrywająca E.Leclerc Radomki Radom.

Alicja Grabka to pierwsza siatkarka z poza klubu, która postanowiła dołączyć do radomskiego zespołu. Wkrótce przekażemy więcej informacji na temat nowych transferów!

 

JG


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie