Renata Biała to pierwsza siatkarka, która przedłużyła kontrakt z E.Leclerc Radomką Radom. W sezonie 2017/2018 nasza przyjmująca pokazała się z dobrej strony i często ratowała sytuację w ciężkich momentach.

W rundzie zasadniczej zagrywała 379 razy i zanotowała 51% skuteczność w tym elemencie. Na przyjęciu radziła sobie równie dobrze – 746 razy przyjmowała piłkę (58%). Ciekawy jest fakt, że „Renia” była drugą najlepszą siatkarką na tej pozycji, zaraz po libero – Oldze Samul.  Podobnie sytuacja wyglądała w ataku, gdzie Biała również uplasowała się na drugiej pozycji, po Majce Szczepańskiej.

 Bardzo się z tego cieszę, że dostałam od trenera szansę występów na parkietach LSK i myślę, że to będzie fajna przygoda i nowe wyzwania. Liczę, że na trybunach pokaże się więcej kibiców, a my postaramy się zrobić wszystko żeby wszyscy chętnie przychodzili na nasze mecze – mówi Renata Biała po podpisaniu kontraktu.

Renata to zawodniczka, która miała okazję grać w Mazovi Warszawa. W minionym sezonie reprezentowała barwy E.Leclerc Radomki Radom. Renia w wolnym czasie słucha muzyki i sprząta, a wakacje najchętniej spędziłaby nad morzem. To, co w sobie lubi to pracowitość.

– Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Renatą i bardzo się cieszę, że udało nam się dogadać. Nie wyobrażałem sobie drużyny w sezonie 2018/2019 bez Reni. – zdradza trener Jacek Skrok.

Renata Biała to pierwszy oficjalny transfer Radomki. Już niebawem napłyną do Was kolejne dobre informacje z radomskiej drużyny!

 

JG


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie