W sobotę 12 maja 2018 roku odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2017/2018. Gala był pretekstem do przekazania informacji o tym, że od sezonu 2018/2019 drużyna z Radomia będzie występowała na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Sobotnia uroczystość była również okazją do podziękowania sponsorom i sympatykom Radomki.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” było wczoraj miejscem wielu dobrych informacji. Po licznych podziękowaniach nadszedł czas na przekazanie najważniejszej nowiny. Radomski klub przejął miejsce w ekstraklasie po Muszyniance Muszyna. Zespół, który na swoim koncie ma wiele sukcesów, między innymi czterokrotne mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz Puchar CEV czy sześciokrotne uczestnictwo w LidzeMistrzów, musiał niestety wycofać się z rozgrywek w LSK. Na gali Rodziny Radomki nie zabrakło również przedstawicieli Muszynianki Muszyna, którzy zdradzili, dlaczego akurat Radom.

W ostatnich tygodniach chyba z tysiąc osób zadało pytanie “dlaczego Radom?”. Do tej pory nie odpowiadałem na nie. Wbrew pozorom, moja przygoda nie rozpoczęła się w Muszynie. Moje początki związane są z… Radomką Radom. W 1983 roku byłem na kursie i zdawałem egzamin na trenera pierwszej klasy piłki nożnej w Otwocku i tam w tym samym ośrodku był Romek Murdza, trener Radomki Radom, wraz z zespołem na obozie sportowym. Prawda jest taka, że ta fascynacja była w tamtym czasie bardziej skierowana do siatkarek, a nie do siatkówki (śmiech), ale potem przeniosłem ją do Muszyny i była już skierowana na właściwe tory. Dziś tę fascynację oddaję z powrotem do Radomia – zdradza wieloletni trener Muszyny, Bogdan Serwiński.

Możliwość wystepów w Lidze Siatkówki Kobiet jest niewątpliwie szansą, ale też wielkim wyzwaniem dla radomskiej drużyny.

Podejmuję się wyzwania, a dotychczasowa praca Muszyny będzie dla nas drogowskazem. LSK było naszym celem za kilka lat, ale okazja przyszła sama. To zaszczyt dla nas, że włodarze Muszynianki Muszyna zwrócili się właśnie do Radomia z taka propozycją – powiedział Thomas Renard, prezes E.Leclerc Radomki Radom.

Kogo zobaczymy w barwach Radomki w sezonie 2018/2019? Na to pytanie odpowiada trener Jacek Skrok:

Wiekszość zespołu z sezonu 2017/2018 zostanie w Radomiu. Na dzień dzisiejszy jest pięć, może sześć nowych nazwisk, które mam nadzieję ogłosimy w najbliższych tygodniach. Mogę zdradzić tylko tyle, że są to zawodniczki z przeszłością ekstraklasową. Ten pierwszy rok w LSK będzie ciężki, ale chcemy dać jak najwięcej zadowolenia naszym kibicom.

W Radomiu powstaje również nowa hala, która ma być “nowym domem” dla wielu radomskich drużyn. Na dzień dzisiejszy E.Leclerc Radomka Radom będzie występować na MOSiRze przy ulicy Narutowicza. Niewykluczone jest jednak, że po pierwszych sukcesach nasz zespół chciałby zaprezentować się szerszej publiczności.

 

JG

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie