Niedawno ogłosiliśmy, że dalej barw E.Leclerc Radomki Radom bronić będzie Paulina Zaborowska. Do młodej radomianki dołączy amerykańska rozgrywająca – Samantha Seliger-Swenson.

Nowa zawodniczka naszej drużyny to 23-letnia siatkarka z USA. Urodziła się 24. lutego 1997 roku w Minnesocie. Mierzy 183 centymetry. Pochodzi ze sportowej rodziny. Jej mama grała w siatkówkę, a tata w piłkę nożną. Samantha studiowała marketing i biznes na Uniwersytecie Minesoty, gdzie grała także w drużynie uniwersyteckiej. Jako jedyna siatkarka czterokrotnie wygrywała zawody AVCA All-American. Podczas gry w Gophers dwukrotnie została wybrana rozgrywającą roku (2016, 2018) i zebrała 5674 asyst, co uplasowało ją na czwartym miejscu w historii szkoły. Samantha grała również w reprezentacji USA.

W minionym sezonie była zawodniczką piątego w lidze, francuskiego klubu Beziers VB. Jak czytamy na oficjalnej stronie drużyny, Francja niechętnie rozstała się z Samanthą: „Samantha była jednym z graczy, którzy przyczynili się do naszych dobrych wyników. Wiedziała, jak postępować przez cały sezon taktycznie i emocjonalnie. Jest zawodniczką, którą chcielibyśmy utrzymać, ale taki jest wysoki poziom sportu. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w nowym projekcie!”

Amerykanka udzieliła nam wywiadu, który już jutro przeczytacie na www.Radomka.com

Samantha, witamy w Rodzinie Radomki!


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie