Sezon 2019/2020 dobiegł końca i chociaż stało się to zbyt wcześnie, my już musimy myśleć nad kolejnymi rozgrywkami, a co za tym idzie ruchami kadrowymi. Z przyjemnością przedstawiamy Wam nowego szkoleniowca E.Leclerc Radomki Radom – Riccardo Marchesiego. Włoski trener podpisał z klubem kontrakt na dwa lata!

Riccardo Marchesi urodził się 23. grudnia 1976 roku w Bolonii. Karierę trenerską zaczął w 1994 roku, prowadząc zespoły młodzieżowe w pobliżu Bolonii. Był także statystykiem reprezentacji Włoch juniorskiej i seniorskiej drużyny. Później jako asystent pracował pod kierunkiem między innymi szkoleniowca Marcello Abbondanza. W 2011 roku jako debiutant w roli pierwszego trenera objął zespół z włoskiej Serie A i zakończył sezon na 4 miejscu, awansując do Pucharu CEV. W swojej karierze zdobył między innymi: 3 Mistrzostwa Włoch, 2 Mistrzostwa Europy, czy Puchar CEV. Ostatnie sezony spędził we Francji, gdzie z drużynami ES Le Cannet Volleybal i RC Cannes zdobył Puchar Francji, Superpuchar Francji, a w 2015 roku odebrał wyróżnienie dla najlepszego trenera ligi francuskiej.

Z powodu sytuacji we Francji sezon siatkarski został przerwany. Zespoły rozegrały 24 mecze, a drużyna kierowana przez nowego trenera Radomki zajęła 3. miejsce. Riccardo wraz ze swoją ekipą brał udział również w grupowej fazie Ligi Mistrzyń.

Riccardo Marchesi na stanowisku trenera zastąpi Adama Grabowskiego. Włoski szkoleniowiec związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

– Cieszymy się, że tak utytułowany ekspert w dziedzinie siatkówki przyjedzie to Radomia i dołączy do naszej drużyny. Może nie wszyscy pamiętają, ale Riccardo był już w Polsce, w Radomiu, na I Międzynarodowym Turnieju Rodziny Radomki. Już wtedy po kilku minutach rozmowy dało się wyczuć między nami podobne spojrzenie na tę dyscyplinę sportu. Teraz pozostaje tylko czekać, na rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2020/2021 – mówi Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie