Po przegranej w Policach siatkarki E.Leclerc Radomka Radom zakończyły rundę zasadniczą na 10. pozycji. Teraz powalczą o 9. lokatę. Z kim? To będzie wiadomo po spotkaniu BKS Stal Bielsko-Biała vs Energa MKS Kalisz.

Grupa Azoty Chemik Police pokonała E.LECLERC Radomka Radom 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) w meczu inaugurującym ostatnią, 22. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Tym samym gospodynie zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli po fazie zasadniczej. Policzanki musiały wygrać, żeby do play offów przystąpić z pierwszej pozycji. I zadanie zrealizowały bez większych problemów. Dwa pierwsze sety wygrały prowadząc kilkoma punktami przez cały czas. W trzeciej partii walka była do końca. Radomianki prowadziły 20:17, ale Grupa Azoty Chemik odrobiła straty i w samej końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przeciwniczki w ważnym momencie zepsuły zagrywkę, a w kluczowej akcji sytuacyjny atak skończyła Wilma Salas.

MVP spotkania została Wilma Salas. To dla niej siódme takie wyróżnienie w sezonie. W trzech setach zdobyła 20 punktów (64% przyjęcia, 55% w ataku).

Po fazie zasadniczej przyjdzie pora na play-off, do których niestety podopieczne Adama Grabowskiego nei wywalczyły awansu. Radomianki powalczą zatem o 9. pozycję. Przeciwnika naszych dziewczyn poznamy po poniedziałkowym meczu. Różnica punktowa między Kaliszem, a zawodniczkami z Bialska-Białej jest tak mała, że wszystko może się jeszcze zmienić. Dwumecze o 9. miejsce zostaną rozegrane w drugiej połowie marca. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zespół, który po fazie zasadniczej rozgrywek zajął niższe miejsce w tabeli. Gospodarzem meczu rewanżowego będzie zespół, który po fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Źródło: lsk.pls.pl