W środę 28 lutego siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozegrają ostatnie spotkanie fazy zasadnieczej. Ich przeciwnikiem będzie lider tabeli I Ligi Kobiet – Wisła Warszawa. W weekend czekają nas dwa mecze w Radomiu. 

Po ostatnim wygranym meczu Radomianki zanotowały na swoim koncie kolejne 3 punkty i umocniły swoją pozycję w tabeli. Teraz przed drużyną Jacka Skroka duże wyzwanie. W meczu 22. kolejki zmierzą się z zawodniczkami z Warszawy. Podopieczne Dominika Stanisławczyka pewnie wygrały pierwsze spotkanie z Radomką 3:0. Od tego meczu jednak zarówno jeden, jak i drugi zespół zrobił duży postęp, dlatego w środę na Bemowie można spodziewać się widowiska na wysokim poziomie.

-Dla nas już nie ma, po pewnym meczu, trudnych spotkań (śmiech). Do play-offów chcemy startować z  3. miejsca i w Warszawie zrobimy wszystko, żeby wygrać. – zapowiada Jacek Skrok.

Wszystkie mecze 22. kolejki:

SMS PZPS Szczyrk-Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR

Uni Opole-MKS Kalisz

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Grupa Azoty PWSZ Tarnów

7R SOLNA Wieliczka – AZS AWF Warszawa

Joker Mekro Energoremont Świecie – Enea Energetyk Poznań

Wisła Warszawa – E.Leclerc Radomka Radom

Radomianki nie będą miały czasu na odpoczynek, ponieważ już w pierwszy weekend marca rozegrają swoje pierwsze mecze play-off. Osiem zespołów, które zagrają w fazie play-off jest już znanych od jakiegoś czasu. Wciąż jednak nie można powiedzieć, jak będzie ostatecznie wyglądało zestawienie par w pierwszej rundzie zmagań pucharowych. Sytuacja punktowa między drużynami jest niewielka. Ekipie z Radomia depcze po piętach 7R SOLNA Wieliczka, która ma tylko punkt mniej.

 

W sezonie 2017/2018 System Awansu i Spadku I ligi Kobiet składa się z następujących etapów:
I runda play‐off
II runda play‐off
O miejsca 5 ‐ 8
O miejsce 5
O miejsce 7
III runda play‐off
Turniej pomiędzy zespołami 9 – 11

I runda play‐off (zespoły, które po rundzie zasadniczej zajmą miejsca 1‐8)

Rozgrywana do trzech wygranych spotkań; gospodarzem I terminu play‐off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Zespoły grają wg poniższego rozstawienia.
A 8 – 1
B 7 – 2
C 6 – 3
D 5 – 4
Zwycięzcy meczów A,B,C,D przechodzą do II rundy. Przegrani meczów A, B, C, D grają o miejsca 5 – 8.

Najlbliższe spotkanie play-off E.Leclerc Radomka Radom rozegra w sobotę 03.03 o godzinie 17. Kolejny mecz w niedzielę (04.03) o godzinie 15:30. Obydwa spotkania zostaną rozegrane w Radomiu w hali MOSiRu. Serdecznie Zapraszamy!

JG

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie