To był szybki pobyt w stolicy. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom pokonały w trzech setach beniaminka tegorocznych rozgrywek – Wisłę Warszawa. Do domu wracamy w kompletem punktów.

Pierwszą partię spotkania Radomka rozpoczęła od prowadzenia. Po kilku błędach własnych punktacja się wyrównała (8:8). Trener Grabowski poprosił o przerwę dla swojego zespołu, kiedy kolejny autowy atak wykonały siatkarki z Radomia. Zmotywowane przyjezdne szybko odrobiły stratę i dalej gra toczyła się punkt za punkt (12:12). Zawodniczki Wisły walczyły o każdą piłkę, ale dużo błędów po ich stronie i kolejne oczka dla radomianek (14:16). O drugą przerwę poprosił trener gości i po czasie kolejne trzy punkty na swoje konto dopisały siatkarki Wisły (18:18). Końcówka była niezwykle zacięta, ale świetnie w bloku pracowały przyjezdne i dzięki temu wygrały tego seta 25:20.

W drugim secie niespodziewanie pierwsze trzy punkty zdobyły stołeczne zawodniczki. Szybka reakcja trenera Radomianek i pierwsze oczka trafiły do naszej drużyny. Na parkiecie pojawiły się Veronica Jones-Perry oraz Marharyta Azizova i gra zaczęła się kleić podopiecznym Adama Grabowskiego (13:11). Co prawda kilkupunktową przewagę utrzymywały gospodynie, ale dzielnie odrabiały to nasze dziewczyny. Po skutecznym ataku Sonii Kubackiej i asie serwisowym Klaudii Laskowskiej z przewagi Wisły nie zostało już nic (19:19). W końcówce partii ponownie Radomka wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trzeciego seta rozpoczęła skutecznym atakiem ze środka Sonia Kubacka. Nakręconych radomianek nic nie było w stanie zatrzymać (2:6). Były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dużo błędów w zagrywce popełniały rywalki, dzięki czemu Radomka dostawała punkty „za darmo”.  Rywalki starały się jeszcze gonić oddalające się przyjezdne. Dobrze w ataku spisywała się Zaciek, ale przewaga była zbyt wysoka (6:14). Ciężko opisać koniec tego meczu. Była to istna dominacja radomskiej ekipy. Świetnie w końcówce na zagrywce spisała się Majka Szczepańska – Pogoda i to nasza atakująca została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Wisła Warszawa 0:3 E.Leclerc Radomka Radom (20:25; 20:25; 10:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Olczyk,Biała, Bałuk, Laskowska, Szczepańska – Pogoda, Kubacka, Bodasińska (L), Witkowska (L) oraz Jones-Perry, Azizova, Zaborowska.

Wisła Warszawa: Urbanowicz, Zaciek, Mikołajewska, Marcyniuk, Banasiak, Szymańska, Biranowska (L) oraz Lipińska-Jeziorowska.