Bez straty seta podopieczne Adama Grabowskiego pokonały wyżej notowany Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz! Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana przyjmująca radomskiej ekipy – Renata Biała!

Mecz zaczął się od zepsutych zagrywek obu drużyn. Później walka toczyła się punkt za punkt. Co Radomce udało się wyprzedzić przeciwniczki, to przyjezdne goniły wynik i nie dopuszczały do zbyt wysokiej przewagi radomianek. Po skutecznym ataku Stencel na prowadzenie wysunęły się siatkarki z Bydgoszczy (11:12). Długo nie trzeba było czekać na reakcję trenera. Przy stanie 11:15 Adam Grabowski na boisko wprowadził Majkę Szczepańską-Pogodę i Katarzynę Olczyk. Radomka skrupulatnie zmniejszała różnicę dzielącą ją od przeciwniczek. Po udanej kiwce naszej rozgrywającej na tablicy mieliśmy remis 19:19. Końcówka pierwszej partii była niezwykle emocjonująca. Mimo przewagi Bydgoszczy, w polu zagrywki rozszalała się Sonia Kubacka. Dwoma asami serwisowymi doprowadziła do punktu setowego dla podopiecznych Adama Grabowskiego. Co prawda radomianki nie wykorzystały pierwszych dwóch piłek, ale ostatecznie skuteczny atak Jones-Perry zakończył premierową odsłonę spotkania 25:23.

Pewnie drugiego seta rozpoczęły zawodniczki z Radomia (2:0). Bydgoszcz nie odpuszczała i szybko wyrównała wynik (2:2). Później w ekipie przyjezdnych wkradło się kilka błędów i o trzy oczka odskoczyły gospodynie (7:4). Niestety równie szybko jak ostatnio stratę odrobiły podopieczne Piotra Mateli. Dobrze na parkiecie spisywały się Iza Bałucka i Renata Biała, które mądrze wykorzystywały przechodzące piłki (15:12). Przy wyniku 18:13 drugą przerwę wykorzystał trener gości i na niewiele się to zdało. Rozpędzonej Radomki nie była w stanie zatrzymać żadna z siatkarek Pałacu. Od stanu 16:13 przeciwniczki zdobyły zaledwie trzy punkty. Radomka wygrała drugą partię 25:16, po błędzie dotknięcia siatki po stronie Bydgoszczy.

Trzecia część poniedziałkowego spotkania była niezwykle zacięta (2:2; 4:4; 6:6; 8:8) Przy remisie 11:11 na zagrywce pojawiła się Roni, która punktowym serwisem zapewniła Radomce jakże ważny punkt przewagi. Radomianki pokazały, że stać je na wiele. Przerwały grę oczko za oczko i wypracowały trzypunktową przewagę (17:14). Bezradny był trener bydgoskiej drużyny. Po autowym ataku przeciwniczek 5 piłek meczowych miała Radomka. Drugą z nich wykorzystała Veronica Jones-Perry i wygrana radomskiej drużyny stała się faktem!

E.Leclerc Radomka Radom 3:0 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (25:23; 25:16; 25:21)

MVP: Renata Biała

E.Leclerc Radomka Radom: Zaborowska, Bałucka, Laskowska, Biała, Jones-Perry, Azizova, Witkowska (L), Bodasińska (L) oraz Szczepańska-Pogoda, Olczyk, Kubacka, Bałuk.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Mazurek, Żurowska, Balmas, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Jagła (L) oraz Vanzurova, Biedziak, Rapacz.