Dzisiaj funkcjonowało wszystko! Po czterosetowej walce E.Leclerc Radomka Radom wygrywa mecz z wyżej notowaną DPD Legionovią Legionowo. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca Radomki!

Od dwóch zwycięskich akcji rozpoczęła ekipa gości. Szybko jednak po skutecznym ataku Jones-Perry zespół Adam Grabowskiego wyszedł na prowadzenie (4:2). Legionovia nie odpuszczała. Bardzo sprytnie grała była reprezentantka Radomki – Alicja Grabka (13:15). Później po stronie gospodyń wkradło się kilka błędów, między innymi Renia Biała wpadła w siatkę. Mimo to nasze dziewczyny konsekwentnie odrabiały różnicę punktową. Po autowym ataku legionowianek na tablicy wyników widniał remis, a trener Chiappini wykorzystał pierwszą przerwę. Bardzo dobre zawody rozgrywała niedawno pozyskana przez klub Roni Perry (w pierwszym secie zdobyła 7 punktów). Skuteczny atak Laskowskiej dał drużynie piłkę setową. Po błędzie przeciwniczek (atak w antenkę) wygrywamy pierwszą partię 25:21.

Dobrym atakiem drugą część spotkania otworzyła Renata Biała. Radomka szybko wypracowała sporą przewagę (7:3), jednak równie szybko przyjezdne wyrównały (8:8). Później gra toczyła się oczko za oczko (11:11). Po ataku Jones-Perry Radomka wyszła na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Spore zmiany w swojej ekipie wprowadził trener DPD Legionovii Legionowo i odświeżona szóstka nie dawała za wygraną. Starały się siatkarki z Radomia odwrócić jeszcze losy tego seta, ale ostatecznie to Legionovia wygrała 25:21 i w całym spotkaniu stan rywalizacji wynosił 1:1.

W trzeciej partii na boisko wróciły Iza Bałucka i Klaudia Laskowska. Przyjezdne szybko próbowały narzucić swój styl gry, ale radomianki nie dały się. Dobrze funkcjonował blok i to przełożyło się na punkty (9:6). W polu serwisowym pojawiła się Maja Tokarska i po kilku udanych zagrywkach doprowadziła do remisu (12:12). Po skutecznym ataku Strantzali i zbyt dużej przewadze Legionowa (14:17) na boisku pojawiły się Majka Szczepańska – Pogoda i Sonia Kubacka. Pierwsza z nich od razu zaznaczyła swoją obecność i posłała na stronę przeciwniczek dwa mocne ataki. Podkręcone przeciwniczki nie odpuszczały żadnej piłki i niestety, ale uciekały Radomce. Po dobrej serii Pauliny Zaborowskiej na zagrywce i błędach po stronie legionowskiej siatki podopieczne Adama Grabowskiego dzielił już tylko punkt od remisu (22:23). Wynik wyrównała Majka Szczepańska – Pogoda, a setową piłkę zdobyła asową zagrywką Renia Biała. Jednak nie od razu mogliśmy cieszyć się z kolejnego wygranego seta. Kibice w radomskiej hali musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ partię zakończyliśmy dopiero po walce na przewagi (28:26).

Czwartą odsłonę DPD Legionovia Legionowo rozpoczęła czterema zdobytymi oczkami  z rzędu. Pierwszy punkt w tym secie Radomka zdobyła po błędzie Oiveiry w ataku. Nieważne jednak jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Szybko wyrównała Majka Szczepańska – Pogoda, która po trzech setach w ataku miała 62% skuteczności. W kolejnej części meczu dobra passa trwała dalej. W polu zagrywki niezawodna, jak zawsze Majka, dopisywała na konto drużyny kolejne punkty (16:13). Mimo takiej przewagi Legionovi udało się doprowadził do remisu 24:24 i o wygranej znowu zadecydowała walka na przewagi. I tym razem ponownie lepsza E.Leclerc Radomka Radom!!!

E.Leclerc Radomka Radom 3:1 DPD Legionovia Legionowo (25:21; 21:25; 28:26; 27:25)

MVP: Paulina Zaborowska

E.Leclerc Radomka Radom: Zaborowska, Bałucka, Laskowska, Biała, Jones-Perry, Azizova, Bodasińska (L), Witkowska (L) oraz Szczepańska – Pogoda, Kubacka, Lazcano.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Tokarska, Oliviera Souza, Damaske, Fidon-Lebleu, Łukasik, Lemańczyk (L) oraz Strantzali, Zdovac Sporer, Wójcik, Matejko.