Zdobywczynie Superpucharu Polski kobiet za silne dla radomskich siatkarek.  Podopieczne Jacka Skroka przegrały w Radomiu 0:3. To już trzecia porażka Radomki w tegorocznych rozgrywkach.

Niestety zawodniczki Radomki nadal bez punktów. Grupa Azoty Chemik Police bez najmniejszych problemów pokonał gospodynie w trzech setach.

Pierwsza partia rozpoczęła się znaczącym prowadzeniem przyjezdnych (0:4). Radomce udało się zmniejszyć tę przewagę do dwóch/trzech punktów, aż w końcu po zablokowaniu Mędrzyk wyrównać 7:7. Prawie do końca podopieczne trenera Skroka nie odpuszczały i trzymały przeciwniczki na dystans oczka lub dwóch (13:14; 15:16). W końcówce ponownie zawodniczki Chemika odskoczyły. 25 punkt dla swojej drużyny atakiem punktowym zdobyła Łukasik, która chwilę wcześniej pojawiła się na placu gry. Siatkarki Chemika wygrały tę partię 25:18.

Drugi set rozpoczął się atakiem po bloku Salas. Później as serwisowy Izy Bałuckiej, błędy po stronie przeciwniczek i tak na tablicy zrobił się wynik 5:3 dla gospodyń. Niestety nie za długo radomianki cieszyły się prowadzeniem w tej części spotkania. Po autowym ataku Azizovej na inicjatywę przejęły policzanki (8:10).Tak już pozostało do końca. Były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przy prowadzeniu 20:13 zdawało się, że Radomianki nic już nie ugrają w tej partii. Jednak po ataku punktowym Oliwii Bałuk naszym dziewczynom udało się odrobić kilka oczek. Set zakończył się ostatecznie wynikiem 25:17.

Zmotywowany dwoma wygranymi setami Chemik mocno podkreślił kto jest faworytem tego meczu, zaczynając trzecią partię od prowadzenia 8:0. Ciężko było Radomce odrobić tę stratę (4:10; 5:12; 9:17; 12:20). Ostatecznie czwarta drużyna ubiegłorocznych rozgrywek 2018/2019 postawiła kropkę nad „i” i wygrała tego seta 25:16 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz E.Leclerc Radomka Radom zagra już w najbliższy poniedziałek 28.10.2019 roku. Podopieczne Jacka Skroka pojadą do Kalisza. Spotkanie rozpocznie się o 17:00 i będzie transmitowane w Polsat Sport.

MVP: Gyselle Silva (Chemik)

E.Leclerc Radomka Radom 0:3 Grupa Azoty Chemik Police (18:25; 17:25; 16:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Azizova, Bałuk, Jerkov, Bałucka, Kubacka, Witkowska (L) oraz Biała, Zaborowska, Szczepańska-Pogoda, Bodasińska (L).

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Silva, Mędrzyk, Salas, Bednarek, Trushkina, Maj-Edwardt (L) oraz Polak, Grajber, Nowakowska (L), Wasilewska, Łukasik.

Najnowsze galerie