W piątek, 18 października, siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozegrają drugi mecz w nowym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem rywalkami podopiecznych trenera Jacka Skroka będzie mistrz Polski, ŁKS Commercecon Łódź.

Radomka już niejednokrotnie mierzyła się z łódzką drużyną. Na razie niestety to łodzianki są faworytkami tych starć. W minionym sezonie drużyna ŁKS Commercecon Łódź zdobyła Mistrzostwo Polski i wiele wskazuje na to, że chciałyby powtórzyć ubiegłoroczny sukces. Przed aktualnymi rozgrywkami siatkarki E.Leclerc Radomki Radom miały okazję zagrać mecz sparingowy z przeciwniczkami i na ich terenie wygrały 3:2. Kim są nasi przeciwnicy?

ŁKS Commercecon Łódź występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej od roku 2016. W sezonie 2017/2018 zespół zajął drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski i zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski.

Początek sezonu w wykonaniu zespołu z Radomia nie należał do najbardziej udanych. Podopieczne trenera Jacka Skroka przegrały w pierwszej kolejce z BKS STAL Bielsko-Biała 1:3. Czas na pierwsze punkty w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020.

– Na pewno jest rozczarowanie. Trudno żeby nie było. W końcu graliśmy we własnej hali i wcale nie z przeciwnikiem z najwyższej półki. Nie potrafiliśmy go “pogonić” zagrywką czy spowodować u nich więcej błędów własnych niż u siebie – mówił Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki – O pierwszym meczu trzeba ja najszybciej zapomnieć. Musimy mieć chłodną głowę i nerwy ze stali, że powalczyć z Mistrzem Polski.

W zgoła odmiennych nastrojach swój mecz kończyły natomiast siatkarki z Łodzi. Aktualne mistrzynie Polski bez większych problemów pokonały MKS Kalisz 3:0 i to przyjezdne będą zdecydowanym faworytem piątkowego pojedynku. 

Początek meczu E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź w piątek, 18 października, o godzinie 18 w hali przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu.

Źródło: własne/cozadzien.pl


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie