Anonsowany przez Klub transfer argentyńskiej środkowej Juliety Lazcano nie dojdzie do skutku.

Po Pucharze Świata w Japonii, kapitan reprezentacji Argentyny dostała kilka dni wolnego i w poniedziałek miała przylecieć do Polski, aby dołączyć do drużyny E.Leclerc Radomki Radom przed sezonem 2019/2020. Tuż przed wylotem do Europy, Zarząd Klubu otrzymał informację bezpośrednio od zawodniczki o niezdecydowaniu się na przylot i grę w barwach radomskiej drużyny.

Mimo nieprofesjonalnego zachowania zawodniczki Klub szuka rozwiązania całej tej, niewygodnej sytuacji.

„Słyszeliśmy różne powody, od zdrowotnych po osobiste aż po informację o zakończeniu kariery siatkarskiej przez Julietę… Jesteśmy w kontakcie z jej menadżerami, których również zaskoczyła decyzja Argentynki” – skomentował całą sytuację Prezes Klubu Thomas Renard-Chardin.

Klub pragnie dowiedzieć się i zrozumieć powody, dla których tak doświadczona zawodniczka zdecydowała się na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu zrezygnować z gry.

„Mamy w zanadrzu kilka opcji, rozmowy i negocjacje trwają. Na pewno postaramy się o pozyskanie kogoś równie wartościowego jak Lazcano a może nawet i kogoś lepszego” – powiedział Thomas Renard-Chardin

Na rynku jest kilka nazwisk, które mogą być rewelacyjnym wyborem na środku bloku i Klub zrobi wszystko, aby pozyskać na te pozycję odpowiednią osobę.

Zachowanie zawodniczki było wielce nieprofesjonalne i nie powinno mieć miejsca na takim poziomie sportowym. Jeśli jednak decyzja jaką podjęła będzie dla niej najlepszą z możliwych, życzymy powodzenia w dalszym życiu. Jednocześnie chcemy zapewnić, że sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Sytuacja zostanie zgłoszona do FIVB.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie