W spektakularnym stylu siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozpoczęły mecz z Grot Budowlanymi Łódź. Później niestety nie było już tak kolorowo. Ostatecznie podopieczne Jacka Skroka musiały uznać wyższość rywalek, które wygrały 3:1.

Spotkanie zaczęło się wyrównanie (2:2; 5:5; 9:9). Po skutecznym ataku Emilii Muchy radomianki wyszły na prowadzenie (14:11). Co prawda przeciwniczki nie odpuszczały i próbowały jeszcze coś wywalczyć w pierwszym secie (22:22), ale Radomce udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia tej partii 25:23.

Podobnie wyglądał początek drugiej części (5:5; 10:10). Tutaj jednak w łódzkich barwach świetnie spisywała się Kraiduba, która w ataku miała 58% skuteczności i punkty dla swojej drużyny zdobywała seriami (13:20). Ciężko było podopiecznym Jacka Skroka odrobić tę różnicę. Grot Budowlani Łódź wygrały seta 25:20 i wyrównały stan rywalizacji 1:1.

W trzecim secie walka „oczko za oczko” trwała prawie do samego końca. Dopiero po przekroczeniu granicy dwudziestego punktu łodzianki nie dały dojść do głosu przyjezdnym. Skuteczne ataki Leys, a później as serwisowy tej zawodniczki przechyliły szalę zwycięstwa na stronę siatkarek Błażeja Krzyształowicza.

Wydawało się, że radomianki jeszcze zdołają doprowadzić do tie-breaka, kiedy na tablicy widniał wynik 6:1. Niestety szybko roztrwoniły tę przewagę, a inicjatywę przejęły rywalki. Niewątpliwie łodzianki grały swoją siatkówkę: mocne ataki, bloki, przez które nie przebijały się siatkarki z Radomia. Po naszej stronie sytuację próbowały jeszcze ratować Oliwia Bałuk i Emilia Mucha (24:24), ale ostatecznie ostatnią partię i cały mecz wygrały dziewczyny z Grot Budowlanych Łódź.

Turniej nie przewidywał wyłonienia najlepszej zawodniczki spotkania, ale dzięki statystykom my możemy je wskazać. Najwięcej oczek przy swoim nazwisku zapisała siatkarka łódzkiej drużyny Anastasiya Kraiduba (28). Zaraz za nią uplasowała się Emilia Mucha, która zdobyła 23 punkty, 53% przyjęcie i 55% w ataku.

Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają już dziś. W ramach Commercecon Cup zmierzą się z Grupa Azoty Chemik Police. Jest to mocny przeciwnik, ponieważ wczoraj po trzysetowym pojedynku pokonały Mistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Początek meczu o godzinie 16.