Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Mia Jerkov zamyka budowę składu E.Leclerc Radomki Radom!

Ma na swoim koncie występy na największych zagranicznych boiskach, Mistrzostwo Rosji, Wicemistrzostwo Korei Południowej oraz Puchar KOVO. Do drużyny Jacka Skroka dołączyła Mia Jerkov.

Mia urodziła się 5.12.1982 roku w Cattolice w Chorwacji. Mierzy 192 centymetry i gra na pozycji przyjmującej. Kocha podróże, windsurfing i czytanie książek. Co ciekawe jej ulubioną pozycją jest „Idiota” Dostojewskiego. W wolnym czasie słucha muzyki, a najchętniej U2 i  Red Hot Chili Peppers.

Swoją karierę zaczynała w chorwackim klubie OK Pola. Następne dwa lata spędziła w USA i rok w lidze rosyjskiej. Później grała między innymi we Włoszech (Bolonia, Vicenza, Nocera Ubra, Piacenza), w Korei Południowej, w Japonii i w Turcji (Stambuł, Canakkale).  W sezonie 2018/2019, reprezentując klub Besiktas JK zajęła 5. miejsce Pucharze Turcji i ósmą pozycję w tureckiej ekstraklasie. Jest reprezentantką Chorwacji. Razem z kadrą zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich w 2009 roku. Teraz kolej na ligę polską i E.Leclerc Radomkę Radom.

- Uwielbiam grać w siatkówkę, cieszę się grą. Reprezentowałam barwy wielu klubów i zawsze poznawałam tam świetnych ludzi, którzy wiedzieli czego chcą. Polska ekstraklasa jest mocna, więc jestem zadowolona, że udało się dogadać z radomskim zespołem. Postaram się wykorzystać całą swoją wiedzę i doświadczenie. Dam z siebie wszystko  - mówi Mia.

Mia Jerkov jest zawodniczką, która zamyka budowę składu E.Leclerc Radomki Radom na sezon 2019/2020.

- Bardzo się cieszę, że będę grać w Polsce. Ludzie tutaj naprawdę kochają siatkówkę, a ja chcę dzielić się z kibicami każdą chwilą. Nie mogę się doczekać gry na radomskim parkiecie i w Lidze Siatkówki Kobiet. Do zobaczenia!

Mia witamy w Rodzinie Radomki!

[video width="1280" height="720" mp4="https://radomka.com/wp-content/uploads/2019/07/mia2.mp4"][/video]