Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Kinga Drabek opuszcza szeregi E.Leclerc Radomki Radom

Libero drużyny siatkarek E.Leclerc Radomki Radom po sezonie spędzonym w  Radomiu podjęła decyzję o zmianie barw klubowych.  Zawodniczka w sezonie 2019/2020 zagra w BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Kinga Drabek urodziła się 10. Maja 1998 roku.  Na swoim koncie ma występy w reprezentacji Polski. Zdobyła także dwa srebrne medale Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA kadetek. W 2016 zadebiutowała w Lidze Siatkówki Kobiet.  Grała w Dąbrowie Górniczej, miniony sezon spędziła w E.Leclerc Radomce Radom, gdzie tworzyła parę Libero z Olgą Samul. Na boisku wystąpiła w 25 meczach, 90 setach.

- Sezon był ciężki, ale owocny. Razem z dziewczynami zrobiłyśmy wszystko tak, aby przyniosło nam to dużo satysfakcji ze spędzonych razem chwil zarówno na boisku, jak i poza nim. Co zapamiętam po roku spędzonym w Radomiu? Na pewno poznałam tu wielu sympatycznych ludzi. Miło będę wspominać też naszych kibiców, którzy byli naszym siódmym zawodnikiem. Doping był zawsze żywiołowy, niezależnie od wyniku – mówi Kinga.

Siatkarka w sezonie 2018/2019 uplasowała się na 13. lokacie najlepszych libero LSK z 24% perfekcyjnego przyjęcia. Najbliższy rok spędzi w BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

- Nadszedł czas na zmiany. Chcę się stale rozwijać, grać i pokazywać na boisku wszystko, co potrafię. Nie mówię „do widzenia”, lecz „do zobaczenia”, bo na pewno się spotkamy. Tym razem tylko po drugiej stronie siatki – kończy siatkarka.

Kinga - dziękujemy za grę w barwach E.Leclerc Radomki Radom. Na zawsze pozostaniesz częścią #RodzinaRadomki!