Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Reprezentantka Argentyny nową środkową E.Leclerc Radomki Radom

Karuzela transferowa trwa. Do drużyny E.Leclerc Radomki Radom w sezonie 2019/2020 dołączyła Julieta Lazcano. Siatkarka gra na pozycji środkowej i urodziła się w Argentynie.

Julieta Lazcano to argentyńska środkowa i wielokrotna reprezentantka Argentyny. W barwach swojego kraju wystąpiła ponad 50 razy. Mierzy 190 centymetrów. Uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Rio i brała udział w Mistrzostwach Świata oraz największych siatkarskich  imprezach Ameryki Południowej.

- Moim największym sukcesem było zakwalifikowanie się po raz pierwszy w 2016 na Igrzyska Olimpijskie z zespołem Las Panteras (Reprezentacja Argentyny w piłce siatkowej kobiet). To był historyczny moment zarówno dla mnie, jak i dla drużyny. Teraz walczymy o Tokio 2020. W ciągu ostatnich sześciu lat uczestniczyłam w najważniejszych imprezach siatkarskich: dwa razy Mistrzostwa Świata, dwa razy puchar Japonii, Igrzyska Olimpijskie, trzy razy Grand Prix oraz wszystkie zawody w Ameryce (Pan-American) – wspomina nowa środkowa.

Kiedy Lazcano rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką?

- Zaczęłam grać w siatkówkę, gdy miałam 14 lat i od tamtej pory moje życie się bardzo zmieniło. Zdecydowałam się na pozycję środkowej, bo jestem wysoka i wielką przyjemność sprawia mi blokowanie, dlatego jestem przekonana, że szybko odnajdę się w Radomiu i wniosę do drużyny coś ciekawego.

W sezonie 2019/2020 Julieta występować będzie w barwach radomskiego klubu. Dlaczego zdecydowała się na grę w Radomce?

- Kiedy otrzymałam propozycję z Polski, byłam zachwycona. Słyszałam wiele dobrego o Waszej lidze i grałam z kilkoma polskimi zawodniczkami. Miniony sezon spędziłam w Brazylii, gdzie również poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Myślę, że Liga Siatkówki Kobiet to kolejne wyzwanie. Wiem, że polska publiczność jest bardzo ciepła i miła, a dla mnie to ważne, by dzielić się siatkarskimi chwilami z kibicami.


El mercado de fichajes está en juego. E. Leclerc Radomka Radom ficha a Julieta Lazcano para la plantilla de la temporada 2019/2020. La nueva jugadora de Radomka es central y es argentina. Bienvenido a la FAMILIA de Radomka, Julieta! [embed]https://www.youtube.com/watch?v=j3Eoh6gwYHE[/embed]