Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Nowa „sypaczka” E.Leclerc Radomki Radom

Paulina Zaborowska dołączyła do drużyny E.Leclerc Radomki Radom. Młoda rozgrywająca ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZPS im. Agaty Mróz-Olszewskiej, a klub w Radomiu będzie jej pierwszym seniorskim w karierze.

 Paulina urodziła się 07.06.2000 roku w Radomiu. Przygodę z siatkówką zaczynała w MUKS 13, a jej pierwszym trenerem był Krzysztof Kubik.

- Jako dziecko tańczyłam i byłam tym bardzo zafascynowana, ale kiedy na mojej drodze stanęła siatkówka, to wszystko się zmieniło. Wystarczył jeden trening, żebym się zakochała. Uczestniczyłam w Turnieju Nadziei Olimpijskich i można powiedzieć, że tak zaczęła się moja przygoda z siatkówką w Szczyrku. Po tym turnieju dostałam powołanie na kampy, a rok później szansę od dyrektora Grzegorza Wagnera na uczenie się w SMS-ie. Nie wahałam się ani chwili. To trochę taka siatkarska elita. Zapraszane są tam najlepsze dziewczyny z całej Polski i na pewno to wielka szansa na siatkarski rozwój  - mówi Paulina.

Młoda rozgrywająca ma na koncie wiele sukcesów. Jest reprezentantką Polski i brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek. W tym roku wraz z zespołem z Legionowa pokonała w finale Mistrzostw Polski Juniorek zespół SPS Volley Piła i indywidualnie zdobyła nagrodę najlepszej rozgrywającej tego turnieju. Dla drużyny z Legionowa był to piąty złoty medal juniorek, a zarazem dziesiąty złoty order dla LTS-u.

- Wraz z reprezentacją Polski juniorek zdobyłyśmy brązowy medal na Mistrzostwach Europy, który naprawdę nas podbudował. Pokazałyśmy, że możemy grać z juniorską czołówką i wygrywać. Ten sukces zwiększył naszą pewność siebie. Teraz do Mistrzostw Świata podchodzimy spokojnie, będziemy skupiać się na każdym kolejnym meczu. Ale nie ukrywam, że fajnie by było zakończyć przygodę z młodzieżową siatkówką z medalem na szyi! Tym bardziej, że sezon juniorski zakończyłam ze złotem i na pewno na zawsze zapamiętam tę chwilę. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w takiej historii LTS-u Legionowo. Teraz czas na kolejne wyzwania!

E.Leclerc Radomka Radom jest pierwszym profesjonalnym klubem Pauliny Zaborowskiej. Po nauce w SMS-ie siatkarka wraca do rodzinnego miasta.

- Wybrałam Radomkę jako mój pierwszy profesjonalny klub, ponieważ myślę, że jest miejscem, w którym będę mogła dalej rozwijać swoje umiejętności. Śledziłam zmagania zespołu w minionym sezonie, podoba mi się atmosfera, która tu panuje. Na przestrzeni całego roku widać jak bardzo poprawiła się gra Radomki i pokazuje to, że trener dużo wymaga od zawodniczek, co osobiście bardzo mi odpowiada. Można powiedzieć, że trochę obawiam się powrotu do domu, bo wyprowadziłam się do internatu w wieku 14 lat, więc teraz to, że będę tak blisko rodziny, to nowość (śmiech). Jednak oczywiście cieszę się z takiej możliwości. Grać w moim rodzinnym mieście i to w najwyższej lidze rozgrywkowej – bajka! – podsumowuje rozgrywająca.

W maju nasza nowa zawodniczka przeszła najtrudniejszy test w życiu. Podchodziła do egzaminu dojrzałości.

- Jestem zadowolona! W szkole moimi ulubionymi przedmiotami były chemia i biologia, ale wydaje mi się że podołałam wszystkim egzaminom. Wyniki dopiero na początku lipca, jednak jestem dobrej myśli.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=u4v339Pj6Ac[/embed]