Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Faza zasadnicza LSK sezonu 2018/2019 [podsumowanie]

Rywalizacja podczas 22. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zakończyła fazę zasadniczą rozgrywek sezonu 2018/19. W poniedziałek ostatecznie poznaliśmy układ tabeli. Przed rozpoczęciem rundy play-off czas na analizę i podsumowanie spotkań w wykonaniu naszego zespołu.

Po tej części sezonu 2018/2019 nie ma drużyny, która wygrałaby wszystkie mecze. Z trzema przegranymi na koncie pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Chemik Police. Zaraz za liderem plasują się Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commerceon Łódź. Czwarta pozycja należy do drugiej łódzkiej drużyny – Grot Budowlani. Wśród sześciu najlepszych zespołów znajdują się jeszcze Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom po dwudziestu dwóch kolejkach są na 7. miejscu. Stawkę zamykają KSZO Ostrowiec i #VolleyWrocław.

Najwięcej setów w minionej części sezonu, bo aż 62, rozegrały siatkarki Chemik Police. W Polu zagrywki liderem są zawodniczki E.Leclerc Radomka Radom (172 asów), na drugim miejscu plasuje się Chemik Police (162 asów). Trzecią drużyną jest BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – z łączną liczbą – 144 asów.  Całkiem dobrze podopieczne Jacka Skroka wypadają też w przyjęciu i ataku. Radomskie siatkarki przyjmowały 1605 razy z 14% skutecznością, a atakowały 2451 razy, w tym 918 punktowo.

E.Leclerc Radomka Radom rozegrała  83 sety, a najwięcej na boisku przebywała Kinga Drabek (77 setów). Zdobyła 8 statuetek MVP (Bałucka, Skrzypkowska (2), Grabka, Abercrombie (2), Szczepańska-Pogoda, Ponikowska). Radomka tyko raz w tej części sezonu dostała upomnienie od sędziego (w meczu z ŁKS Commercecon Łódź). Mecze w radomskiej hali MOSiR obejrzało ponad 21 tysięcy widzów. Najlepiej punktującą zawodniczką naszej drużyny jest Majka Szczepańska-Pogoda. Nasza atakująca zdobyła do tej pory 225 punkty. Kolejne miejsca należą do Brittany Abercrombie (205 oczek) oraz Natalii Skrzypkowskiej (159).

Wiele się wydarzyło w klubie od czasu rozpoczęcia sezonu 2018/2019. Kontuzja Mai Pelczarskiej rozpoczęła serię zmian transferowych w Radomce. Do drużyny dołączyły Shafagat Alishanova, Brittany Abercrombie oraz Sara Sakradzija. Do Grot Budowlani Łódź została wypożyczona Ania Bączyńska.

Po fazie zasadniczej nasz zespół zajmuje siódme miejsce i o utrzymanie go powalczy ( do dwóch zwycięstw) z Energa MKS Kalisz. To doskonale znany przeciwnik, ponieważ podopieczne Jacka Skorka mierzyły się z nim już niejednokrotnie, także na pierwszoligowych parkietach. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 23.03 o godzinie 18 w Radomiu. Rewanż już tydzień później 30.03 w Kaliszu, a ewentualne trzecie spotkanie przewidziane jest na szóstego kwietnia.