Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Po zwycięstwo do Kalisza

W poniedziałek 18. Lutego podopieczne Jacka Skroka powalczą o kolejne cenne punkty. E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się z drugim tegorocznym beniaminkiem rozgrywek w Kaliszu. Początek spotkania o 17:30. Transmisja w Polsat Sport.

Energa MKS Kalisz to doskonale znana drużyna na radomskim parkiecie. Siatkarki Radomki miały okazję mierzyć się z tym zespołem jeszcze w I lidze. Teraz obie drużyny walczą w Lidze Siatkówki Kobiet. Pierwszy pojedynek w ekstraklasie wygrały zawodniczki z Radomia. Jak będzie tym razem?

Ekipie z Kalisza nie brakuje zapału. Udało im się urwać punkt w walce z Mistrzem Polski. Ostatnio niestety uległy 1:3 ŁKS Commercecon Łódź. Obecnie zajmują 11. Miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 13 punktów i jeden zaległy mecz. Faworytami poniedziałkowej rywalizacji niewątpliwie będą podopieczne trenera Skroka. E.Leclerc Radomka Radom z dorobkiem 22 punktów zajmuj 7. Miejsce w tabeli LSK.

W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dużo lepiej prezentuje się ekipa z Radomia. Nasze siatkarki najlepiej spisują się w polu zagrywki. Do tej pory zaserwowały 133 asy serwisowe. Po stronie gospodyń to zaledwie 86 punktowych serwisów. Atak to także mocny atut naszych zawodniczek. Obydwie drużyny atakują średnio 11 razy na set, jednak to Radomka robi to z większą skutecznością  (20% E.Leclerc Radomka, 17% Energa MKS Kalisz).

Wśród zawodniczek najwięcej punktów do tej pory zdobyła Majka Szczepańska (212 oczek). W zespole gospodyń jest to Ljubica Kecman (245 punktów). Nasza atakująca nadal zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zagrywających siatkarek sezonu 2018/2019. W pierwszej piątce w zestawieniu najlepiej przyjmujących plasuje się Julita Molenda. Siatkarka z Radomia ma 49.41% skuteczności.

Do końca fazy zasadniczej pozostały tylko 4 kolejki. Przed E.Leclerc Radomką Radom mecze z Energa MKS Kalisz, BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, Grot Budowlani Łódź i Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Najbliższy mecz w hali MOSiR odbędzie się 22. Lutego o godzinie 17:30.