Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Mecz z Enea PTPS Piła [zapowiedź]

E.Leclerc Radomka Radom zagra pierwszy pojedynek w lutym w radomskiej hali MOSiR. Czas na rewanż z Enea PTPS Piła.

Enea PTPS Piła to klub z tradycjami. Wielokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Brał udział również w europejskich rozgrywkach Mistrzyń Krajowych, gdzie zajął czwarte miejsce. W maju 2010 roku klub wycofał się z ekstraklasy. Pilanki ciężko jednak pracował, by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie grają po dziś dzień. Sezon 2017/2018 zakończyły na piątej pozycji. Rozegrały 29 spotkań, z czego wygrały aż 18. Obecny sezon nie zaczął się jednak najlepiej dla drużyny z województwa wielkopolskiego. Podopieczne Guillermo Naranjo Hernandeza wygrały dotychczas pięć meczów i obecnie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Warto jednak podkreślić, że zawodniczki z Piły mają jeszcze dwa zaległe pojedynki ( z Grot Budowlani Łódź i BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała).

Mocnym atutem drużyny z Piły jest blok. Najlepiej blokującą siatkarką jest Marharyta Azizova. W radomskiej ekipie świetnie funkcjonuje zagrywka. Tutaj na pozycji liderki niezmiennie króluje Majka Szczepańska-Pogoda. Nasza atakująca ma na swoim koncie 29 punktowych zagrywek i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu zagrywających Ligi Siatkówki Kobiet 2018/2019. W przyjęciu zagrywki również podopieczne Jacka Skroka prezentują się lepiej. Radomka przyjmuje serwis z 26% skutecznością (22% przyjęcia perfekcyjnego). Pilanki mają w tych statystykach kolejno 20% i 18%.

Co prawda w siódmej kolejce Enea PTPS Piła pokonała radomski team 3:1, jednak ostatnie trzy swoje mecze pilanki przegrały. Czy będą w stanie zregenerować siły i ponownie pokonać Radomkę? A może to nasze dziewczyny zrewanżują się za pojedynek z pierwszej części fazy zasadniczej? Jedno jest pewne, koniecznie musicie być jutro w hali MOSiR i dopingować siatkarki E.Leclerc Radomki Radom. Bilety do nabycia TUTAJ lub w kasach przed meczem.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=lCQUYALBDtg[/embed]