Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Plany Radomki w lutym

Liga Siatkówki Kobiet trwa w najlepsze. Do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek zostało tylko 6 spotkań. Co czeka podopieczne Jacka Skroka w lutym?

W styczniu Radomka rozegrała 5 meczów. 3 z nich, z #VolleyWrocław, DPD Legionovia Legionowo oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, wygrała i dopisała na swoje konto 9 punktów. Aktualnie radomska drużyna zajmuje 7. miejsce w tabeli. Do tej pory w roku 2019 aż 4 spotkania były transmitowane w Polsat Sport.

Teraz na siatkarki z Radomia czekają kolejne wyzwania. Najbliższe już 3.02 w Rzeszowie. Podopieczne Jacka Skroka miały już okazję grać z zespołem z podkarpacia. Na obozie przygotowawczym w Kielnarowej odbył się sparing z KS Developres SkyRes Rzeszów. Dzień później spotkanie rewanżowe zorganizowano w Rzeszowie. Obydwa mecze zakończyły się remisem 2:2. Później odbyło się ligowe spotkanie w Radomiu, które wygrał KS Developres SkyRes Rzeszów 3:1. W okresie poświątecznym te dwie drużyny ponownie spotkały się na meczach treningowych. Obydwa sparingi wygrały siatkarki z podkarpacia. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się już jutro. Początek meczu  o godzinie 17.

Pierwsza okazja, żeby zobaczyć nasze dziewczyny w radomskiej hali w lutym będzie już 8.02. Do naszego miasta przyjedzie drużyna z Piły. To doskonała szansa na rewanż, ponieważ w siódmej kolejce Radomka przegrała w Pile 1:3. Mecz w Radomiu rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie transmitowany w Polsat Sport.

18. lutego podopieczne Jacka Skroka pojadą do Kalisza, gdzie zmierzą się z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek. Do tej pory w tych starciach to radomska ekipa była górą. Mecz z Energa MKS Kalisz również będzie transmitowany w Polsat Sport.

Cztery dni później na kibiców i sympatyków siatkówki czeka ciekawy pojedynek w Radomiu. E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się z szóstą drużyną ligi – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. W dziewiątej kolejce to podopieczne trenera Skroka pokonały rywalki 3:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby ten wynik powtórzył się  w radomskiej hali MOSiR. Już dziś zapraszamy serdecznie 22.02.2019 na godzinę 17:30.

W lutym nasze siatkarki rozegrają dwa mecze wyjazdowe i dwa domowe. 3 spotkania będą transmitowane w Polsat Sport. Siatkarki Radomki zrobią 872 kilometry i spędzą w autokarze około  723 minuty.  W tym czasie mogłyby rozegrać około 31 setów. Ponad to, jeżeli przyjmiemy, że na meczu każda z siatkarek wypija 2 litry wody, to w ciągu najbliższych spotkań musimy przygotować dla naszych zawodniczek 118 litrów płynów.

Pojedynki E.Leclerc Radomki Radom w lutym: 03.02 (17:00) KS Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Radomka Radom 08.02 (17:30) E.Leclerc Radomka Radom – Enea PTPS Piła 18.02 (17:30) Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Radomka Radom 22.02 (17:30) E.Leclerc Radomka Radom – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała    

Jowita Grzegorzewska