Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Mecz z Developres SkyRes Rzeszów [zapowiedź]

W lutym pierwszy pojedynek E.Leclerc Radomka Radom rozegra na wyjeździe. Nasze siatkarki zagrają w Rzeszowie z dobrze znaną drużyną. Mecz odbędzie się w niedzielę trzeciego lutego o godzinie 17.

KS Developres SkyRes Rzeszów w maju 2014 roku w turnieju barażowym w Bydgoszczy zapewnił sobie awans do najwyższej ligi w Polsce. W sezonie 2016/2017 drużynę tę trenował obecny szkoleniowiec E.Leclerc Radomki Radom - Jacek Skrok. Mimo, że od stycznia 2017 roku ekipę przejął Włoch Lorenzo Micelli, dobra praca obydwu trenerów zaowocowała brązowym medalem Orlen Ligi dla rzeszowianek.

Podopieczne Jacka Skroka miały już okazję grać z zespołem z podkarpacia. Na obozie przygotowawczym w Kielnarowej odbył się sparing z KS Developres SkyRes Rzeszów. Dzień później spotkanie rewanżowe zorganizowano w Rzeszowie. Obydwa mecze zakończyły się remisem 2:2. Później odbyło się ligowe spotkanie w Radomiu, które wygrał KS Developres SkyRes Rzeszów 3:1. W okresie poświątecznym te dwie drużyny ponownie spotkały się na meczach treningowych. Obydwa sparingi wygrały siatkarki z podkarpacia.

W tym sezonie rzeszowskie zawodniczki prezentują wysoką formę. Zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli, a w 15. Kolejce pokonały Mistrza Polski Chemika Police – aktualnego lidera tabeli. W Rzeszowie czeka na Radomkę trudny przeciwnik, który z pewnością jest faworytem spotkania. Rzeszowianki są lepsze prawie w każdym elemencie, oprócz zagrywki. Na szczęście są to niewielkie różnice. Najlepiej punktującą zawodniczką w KS Developres SkyRes jest Katarzyna Zaroślińska (241 punktów). O 40 oczek mniej ma atakująca Radomki – Majka Szczepańska - Pogoda. W polu zagrywki to Majka jest najlepiej serwującą siatkarką (28 asów). Po rzeszowskiej stronie siatki to Kamila Witkowska (15 asów).

Mecz z KS Developres SkyRes Rzeszów zostanie rozegrany w ramach 17 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Relację z tego spotkanie będzie można śledzić na naszych kanałach mediów społecznościowych, oraz posłuchać w relacji radiowej którą zrealizuje Polskie Radio Rzeszów. Trzymajcie kciuki za E.Leclerc Radomkę Radom! Klub Kibica organizuje dla kibiców wyjazd na to spotkanie. Więcej informacji na ten temat na fan page KK [klik]