Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Dziewiąta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet [podsumowanie]

Wszystkie mecze zakończyły się po trzech lub czterech setach. Liderem tabeli nadal pozostaje Chemik Police, a oprócz Mistrza Polski na podium znajdują się jeszcze ŁKS Commercecon Łódź i Developres SkyRes Rzeszów. E.Leclerc Radomka Radom z dorobkiem 9 punktów zajmuje ósme miejsce.

Dziewiątą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczął mecz w Pile. Tamtejsza drużyna podejmowała u siebie DPD Legionovia Legionowo. Pilanki miały trudne zadanie, ponieważ na początku tygodnia zakończyły współpracę z dotychczasowym trenerem. Hiszpański szkoleniowiec Naranjo wrócił do Niemiec, gdzie objął zespół SC Poczdam. Enea PTPS Piła objął asystent byłego szkoleniowca – Mateusz Czerwiński. Enea PTPS Piła przegrał z DPD Legionovia Legionowo 0:3. Choć początek pierwszej partii był dość wyrównany (9:9), to po serii dobrych zagrywek Olenderek, Legionovia prowadziła już 15:10. Dużą pomocą dla drużyny z województwa mazowieckiego okazała się Górecka, która w kluczowych momentach, dobrym atakiem powiększała przewagę nad Piłą. W ostatniej części spotkania gra toczyła się punkt za punkt, ale siatkarki z Legionowa ani myślały oddać seta rywalkom. Wtorkowe spotkanie zakończył skuteczny atak Kickiej.

Komplet punktów do ligowej tabeli dopisały także podopieczne Jacka Skorka. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom, po czterosetowej walce, wygrały w Bielsku-Białej. Najciekawszy moment spotkania kibice mogli oglądać w trzeciej partii meczu. Bielszczanki miały w górze kilka piłek setowych (24:21), ale nie wykorzystały tego. Więcej zimnej krwi zachowały radomianki i to one zwyciężyły 26:24. W ostatniej partii gospodynie nie były w stanie dojść do głosu. Błędy po stronie BKS PROFI CREDIT dopisywały na konto Radomki kolejne punkty. Ostatecznie przyjezdne wygrały 25:18 i cały mecz 3:1.

Po czterosetowej walce zakończył się również występ we Wrocławiu. Początek był dość wyrównany. Żadna drużyna nie umiała wypracować bezpiecznej przewagi. Sytuacja zmieniła się dopiero, kiedy na zagrywkę weszła Patrycja Polak-Balmas. Goście szybko odskoczyli #VolleyWrocław i wygrały premierową odsłonę 25:18. Drugi set również padł łupem przyjezdnych. Ponownie przez większą cześć seta wynik oscylował w granicach remisu (14:14), ale ostatecznie to siatkarki z Bydgoszczy zachowały większy spokój i po chwili prowadziły w meczu już 2:0. Wrocławianki nie chciały poddać się tak łatwo. W ataku ręki nie zwalniała Soter i tym razem to one zwyciężyły w trzeciej partii 25:18. Czwarta odsłona okazała się być ostatnią. Początkowo drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt, jednak koniec końców odpowiedni poziom koncentracji utrzymała ekipa gości i to ona wygrała 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Mistrz Polski Chemik Police po sensacyjnej przegranej w tie-braku z Grot Budowlanymi Łódź nie potrzebowały wiele czasu na zdobycie 3 punktów. W wyjazdowym meczu w Ostrowcu wygrały 3:0. KSZO nie było w stanie nawet przez moment nawiązać równej walki z faworytkami. Spotkanie skutecznym atakiem zakończyła Stysiak 25:16.

Komplet punktów zdobył również zespół z podkarpacia. Developres SkyRes Rzeszów pokonał na wyjeździe Energa MKS Kalisz. Beniaminek nie był faworytem spotkania, mimo to siatkarki z Kalisza starały się dorównywać rywalkom. Na początku wypracowywały sobie przewagę (6:2) jednak goście szybko odrabiali straty. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Patya Barakova, która pociągnęła zespół do zwycięstwa. To ona została wybrana MVP.

Dziewiątą rundę zakończyły derby Łodzi. Trzy sety w derbach Łodzi były wyrównane. W pierwszym Grot Budowlani prowadzili 23:21. Zespół gości wyrównał i kolejne dwie akcje należały znowu do gospodyń, a seta zakończyła Polańska.  W czwartym był remis 16:16 i również zanosiło się na emocjonującą końcówkę. Jednak finisz ŁKS-u Commercecon był niesamowity. Marta Wójcik w polu zagrywki nie zwalniała ręki. W ostatniej akcji Bidias zatrzymała Pencovą. Swoje czwarte MVP otrzymała Marta Wójcik.

Wyniki dziewiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 1:3  E.Leclerc Radomka Radom (23:25; 25:16; 24:26; 18:25)

Enea PTPS Piła 0:3 Legionovia Legionowo (22:25; 17:25; 23:25)

ENERGA MKS Kalisz 0:3 Developres SkyRes Rzeszów (19:25; 21:25; 20:25)

GROT Budowlani Łódź 1:3 ŁKS Commercecon Łódź (25:23; 22:25; 23:25; 16:25)

KSZO OSTROWIEC  0:3 Chemik Police (12:25; 19:25; 16:25)

Volleyball Wrocław 1:3 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz  (18:25; 23:25; 25:18; 18:25)