Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Misja BKS PROFI CREDIT! [zapowiedź]

O kolejne zwycięstwo Radomka powalczy na wyjeździe. Już w najbliższą środę (12.12) nasze siatkarki zagrają w Bialsku-Białej. Czy uda się dopisać kolejne punkty do ligowej tabeli?

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała  należy do grupy najstarszych polskich klubów. Powstał on w okresie, kiedy po uzyskaniu niepodległości przez Polskę, rozpoczął się proces tworzenia klubów dla zorganizowanego uprawiania różnych dyscyplin sportowych i potrzeby rywalizacji o miano najlepszego. Nieprzerwanie od 1976 roku występuje w ekstraklasie najlepszych drużyn w Polsce. Już w 1979 roku, z trenerem Jerzym Matlakiem, siatkarki zdobyły Puchar Polski. Dalsze sukcesy odnosiły w latach osiemdziesiątych. W 1987 roku zdobyły pierwszy medal Mistrzostw Polski i od tego czasu zaliczają sie do czołowych drużyn w kraju. Do tej pory siatkarki wywalczyły osiem razy mistrzostwo Polski, osiem razy Puchar Polski i dwa razy Superpuchar. Ostatnie mistrzostwo Polski klub z Bielska-Białej zdobył w 2010 roku, a ostatni medal rok później. Siatkarki Bialskiego Klubu Sportowego wielokrotnie występowały w pucharach europejskich. Miniony sezon zawodniczki z Bielska zakończyły na siódmym miejscu z dorobkiem 13 wygranych spotkań i 15 przegranych. Obecnie również zajmują siódmą lokatę, a do lidera brakuje im 12 punktów. W minionej kolejce bielszczanki uległy ŁKS Commercecon Łódź i wróciły do domu bez punktów.

Na ten moment ciężko stwierdzić, która drużyna będzie faworytem spotkania. Podopieczne Jacka Skroka dużo lepiej prezentują się w polu zagrywki (2 asy na set). Zespół gości „rządzi” w bloku ( 3 bloki punktowe na set). Najlepiej punktującą zawodniczką BKS PROFI CREDIT jest Emilia Mucha (112 punktów). W radomskiej drużynie faworytką jest Majka Szczepańska – Pogoda z dorobkiem 118 punktów. Tę samą parę zawodniczek możemy porównać także pod kątem zagrywki. Majka zdobyła 20 oczek w polu serwisowym. 7 mniej Emilia Mucha.

Podopieczne Mariusza Piekarczyka z pewnością są bardziej doświadczonymi graczami na parkietach LSK. W ostatnich czterech meczach musiały uznać wyższość rywalek, ale dzielnie walczyły i niejednokrotnie sety rozstrzygały się dopiero po walce na przewagi. W Bielsku czeka nas zatem bardzo ciekawy pojedynek. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji – początek o godzinie 18!