Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Transfer z Turcji! Selime İlyasoğlu w Radomiu!

Nową przyjmującą E.Leclerc Radomki Radom została Selime İlyasoğlu. Turczynka ma 30 lat i w 2004 roku rozpoczęła karierę klubową.

Selime İlyasoğlu urodziła się 18. Listopada w Turcji. Turecka siatkarka to reprezentantka Turcji. Grała też w wielu klubach, głównie w swoim państwie, ale także w Rumunii i Tajlandii. Reprezentowała barwy: Eczacıbaşı Stambuł, Nilüfer Belediyespor, Idea Khonkaen, Bursa BBSK, Seramiksan Spor Kulübü, czy CS Volei Alba-Blaj. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia: Mistrzostwo Turcji w 2006, 2007 oraz w 2008 roku, Puchar Turcji w 2012, brązowy medal na Mistrzostwach Tajlandii w 2015 roku. W 2018 roku zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Rumuni i 2. Miejsce w Lidze Mistrzyń. Wraz z reprezentacją wywalczyła srebro w zawodach Ligi Europejskiej kobiet.

Turczynka zastąpi wypożyczoną do Budowlanych Annę Bączyńską. Selime pierwszą szanse do pokazania się na boiskach LSK będzie miała już w poniedziałek, podczas meczu w Pile.

Po podpisaniu kontraktu udzieliła nam krótkiego wywiadu.

Skąd u Ciebie pasja do siatkówki? Gram od 12 roku życia. Wszyscy w mojej rodzinie są sportowcami. To tata nakierował mnie na siatkówkę i od pierwszego dnia zakochałam się w tym sporcie.

Czy poznałaś już Radom?  Nie miałam jeszcze szansy za bardzo się rozejrzeć, oprócz swojego mieszkania widziałam jedynie hale MOSiR i siłownię PopGym. Ale mam nadzieje, że wkrótce poznam lepiej to miasto.

Słyszałaś coś wcześniej, o naszej lidze? Naszym zespole?  Słyszałam, że drużyna jest pierwszy sezon w ekstraklasie i teraz celem jest poprawa pozycji w lidze. Wiem, że Klub chce się rozwijać i ma nakreślone cele na przyszłość… Co jest bardzo dobre i ważne dla zarówno dla mnie jak i dla całej drużyny. Radomka to młody i dynamiczny zespół z wielkim zaangażowaniem i ambicjami, co bardzo mi się podoba. Chciałabym zgrać się z dziewczynami tak szybko jak to tylko możliwe

Jakie są Twoje cele na ten sezon? Moim osobistym celem od zawsze jest bycie jeszcze lepszą. Zarówno jako osoba jak i jako zawodniczka. Chciałabym aby moja kariera rozwijała się przez cały czas na bardzo wysokim poziomie i przy okazji lubię zdobywać nowe doświadczenia, szczególnie w Europie.

Selime witamy w Rodzinie Radomki! 

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=-98dNn8JsTI[/embed]