Kontakt
Aktualności

Piąta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet [podsumowanie]

Piąta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet już za nami. Zaskoczenia nie było. Zapraszamy do lektury!

21 listopada drużyny z ekstraklasy kobiet rozegrały pierwsze spotkania piątej rundy LSK w sezonie 2018/2019. Mecz inaugurujący tę kolejkę odbył się w Radomiu. Kibice zgromadzeni w radomskiej hali MOSiR byli świadkami długiego widowiska. Rozgrywka Radomki z Legionovią trwała pięć setów. Mimo wysoko wygranych dwóch setów (25:14; 25:14) podopieczne Jacka Skroka ostatecznie przegrały w tie-breaku z DPD Legionovią Legionowo.

Podobnie sytuacja wyglądała w Pile, gdzie tamtejsza drużyna podejmowała Mistrzynie Polski. Gospodynie tanio skóry nie sprzedały. Zespół z Piły, mimo że  nie był faworytem spotkania, rozpoczął mecz bardzo dobrą zagrywką i skutecznym atakiem. Policzankom nie udało się odebrać przewagi gospodyniom i pierwszą partię przegrały 23:25. W drugim secie Mistrzynie Polski wróciły na parkiet mocno zmotywowane i walczyły do końca. Podopieczne Marcelo Abbondanza już przez pozostałe 3 sety dyktowały warunki spotkania i wygrały mecz 3:1. MVP została wybrana Magdalena Stysiak, zdobywając swoją 2. nagrodę w tym sezonie.

Ciekawe widowisko oglądali kibice w Rzeszowie. Developres SkyRes Rzeszów po tie-breaku pokonały Wicemistrzynie Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Gra była bardzo wyrównana, a prowadzenie w poszczególnych partiach przechodziło z rąk do rąk. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, które nie poddały się i dzielnie odrabiały straty punktowe. Mecz zakończył as serwisowy Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Szybki mecz rozegrały siatkarki z Bydgoszczy w Kaliszu. Beniaminek LSK w żadnym secie nie dostał szansy na pokaz swoich umiejętności. Bydgoszczanki kontrolowały to spotkanie od początku do końca. Były lepsze w każdym elemencie gry i gładko wygrały w Kaliszu 3:0. MVP spotkania została wybrana Ewelina Krzywicka.

Zwycięską serię kontynuują zdobywczynie Superpucharu Polski – Grot Budowlani Łódź. Łodzianki na własnym terenie pokonały w trzech setach KSZO Ostrowiec. Siatkarki z Ostrowca tylko w drugim secie były w stanie podjąć jakąkolwiek walkę, co zmusiło trenera Błażeja Krzyształowicza do wzięcia czasu. Reszta meczu przebiegała pod dyktando łódzkiego zespołu.

Zmagania piątej rundy Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019 zakończył mecz w Bielsku-Białej, gdzie tamtejsza drużyna pokonała #Volley Wrocław i dopisała na swoje konto 3 punkty. Doświadczenie BKS PROFI CREDIT wzięło górę. Lepsze w każdym elemencie bielszczanki były zespołem bardziej dojrzałym i odniosły zasłużone zwycięstwo. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu zdobyła Kornelia Moskwa. Po tym meczu ekipa z Bielska awansowała na czwartą pozycję w tabeli.

Po pięciu kolejkach w rankingu najlepiej zagrywających pierwsze miejsce należy do Majki Szczepańskiej – Pogody. Najwięcej nagród MVP do tej pory zdobyła rozgrywająca Wicemistrzyń Polski – Marta Wójcik. Libero radomskiej drużyny – Kinga Drabek z 56% skutecznością plasuje się na 3. Pozycji w rankingu przyjmujących.

Szósta kolejka LSK rozpocznie się w środę 28 listopada. Do Radomia przyjedzie zespół z Rzeszowa, z którym podopieczne Jacka Skorka miały już okazję rywalizować w okresie przygotowawczym do sezonu 2018/2019. Zapraszamy serdecznie na interesujące widowisko w radomskiej hali MOSiR. Zaczynamy o godzinie 18, a bilety do nabycia na www.radomka.com lub w kasach przed meczem.

Piąta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet

E.Leclerc Radomka Radom 2:3 Legionovia Legionowo (25:27; 25:14; 19:25; 25:14; 12:15)

Developres SkyRes Rzeszów 3:2 ŁKS Commercecon Łódź (17:25; 25:18; 24:26; 25:22; 15:12)

Enea PTPS Piła 1:3 Chemik Police (25:23; 22:25; 23:25; 23:25)

ENERGA MKS Kalisz 0:3 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (19:25; 14:25; 21:25)

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0 Volleyball Wrocław (25:22; 25:16; 25:18)

Grot Budowlani Łódź 3:0 KSZO OSTROWIEC (25:13; 27:25; 25:13)