Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

MOYA Radomka Radom zagra w Pucharze CEV!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w hali Radomskiego Centrum Sportu potwierdzono, że w sezonie 2024/2025 zagramy w europejskich pucharach.

Po zakończeniu sezonu 2023/2024, w którym radomska drużyna zajęła szóste miejsce szanse na grę w Europie nie były duże. Decyzja Chemika Police o wycofaniu się z gry w europejskich pucharach spowodowała, że Radomka mogła zgłosić chęć i gotowość do gry.

Pierwotnie w Pucharze Challenge, ale ostatecznie drużyna Radomki wystąpi w prestiżowym CEV Volleyball Cup.

Obecni na konferencji byli przedstawiciele Klubu – Prezes Zarządu Thomas Renard-Chardin, Dyrektor Klubu Łukasz Kruk oraz przedstawiciele Miasta Radom – Prezydent Radosław Witkowski, Zastępca Prezydenta Marta Michalska-Wilk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Tyczyński.

To historyczna chwila dla Radomia, dla radomskiej kobiecej siatkówki. I dzisiaj, możemy Wam to oficjalnie ogłosić, że w przyszłym sezonie zagramy w europejskich pucharach. Zbudowaliśmy bardzo fajny zespół i myślę, że mamy argumenty, żeby tam powalczyć. To będzie wiele fajnych chwil,żęby wspólnie przeżywać to e emocje na europejskim poziomie.” – powiedział Thomas Renard-Chardin, Prezes Radomka S.A.

Kiedy ponad dziesięć lat temu podejmowałem decyzję o budowie tej nowoczesnej hali, mówiłem wprost, żeby to miejsce było domem dla naszych eksportowych drużyn. Że ten obiekt jest gotowy na większe wyzwania i takim wyzwaniem są europejskie puchary. To już jest fakt, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy tu na parkiecie europejskie drużyny, które będą rywalizowały z naszymi siatkarkami. Ja, jako Prezydent jestem szczególnie dumny i cieszę się, że miasto podejmuje takie wyzwania wspólnie z działaczami sportowymi.” – Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

Do naszego miasta wracają europejskie puchary i nasze dziewczyny czeka europejska przygoda. To niesamowity prestiż ale również nobilitacja zarówno dla klubu jak i dla miasta. Ja trzymam bardzo mocno kciuki za nasze dziewczyny, jestem przekonana, że nam wszystkim, radomskim kibicom i fanom siatkówki dostarczą niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji” – Zastępca Prezydenta miasta Radomia Marta Michalska-Wilk.

Europejskie puchary wracają do Radomia po pięciu latach, ale te siatkarskie po 25. i ja pamiętam ten pierwszy mecz w europejskich pucharach z Petromem Ploeszti gdzie hala MOSiRu niemalże odlatywała. Tego przede wszystkim życzę, żebyście zapełnili tę halę do ostatniego miejsca i żeby atmosfera była zbliżona, bo to może być nowy bodziec dla rozwoju klubu." - Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Tyczyński.

Myślę, że te puchary czekały na Radomkę, żebyśmy mogli w tej pięknej hali, w takich warunkach rozgrywać mecze i przyjąć drużyny z Europy w Radomiu. Bardzo dziękujemy za odzew jaki otrzymaliśmy od naszych Sponsorów. Tą informację otrzymaliśmy niecały miesiąc temu i dzięki wsparciu jakie od nich mamy nie wahaliśmy się ze zgłoszeniem drużyny. Cieszymy się, że zarówno sieć stacji paliw MOYA oraz Miasto Radom – nasi Sponsorzy Tytularni a także inni Sponsorzy i Partnerzy pomogą nam w tym wyzwaniu i będziemy mogli godnie reprezentować nasze miasto i nasz Klub na arenie międzynarodowej.” – podsumował Dyrektor Zarządzający Łukasz Kruk.

W Pucharze CEV MOYA Radomka Radom może trafić na takie drużyny jak m.in. Igor Gorgonzola Novara, Türk Hava Yolları SK, Crvena Zvezda Belgrad, Dinamo Zagrzeb czy Vandoeuvre Nancy VB. Losowanie CEV Volleyball Cup już 16 lipca.