Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Kamila Witkowska nową zawodniczką MOYA Radomka Radom!

W nadchodzącym sezonie 2024/2025 barw MOYA Radomki Radom bronić będzie środkowa reprezentacji Polski, Kamila Witkowska!

 Kamila swoją karierę seniorską rozpoczęła bardzo ambitnie. Wraz z zespołem Zawisza Sulechów, zdobyła złoty krążek II Ligi Kobiet. Dwa kolejne sezony rozegrane w drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego, przyniosły zawodniczce kolejne złoto, tym razem I Ligi Siatkówki Kobiet 2013/2014. Przełomowym momentem w karierze siatkarki był okres gry w zespole DevelopRes SkyRes Rzeszów (2017/2018 – 2019/2020). Kamila wraz z zespołem z Rzeszowa, zdobyła podwójne srebro Pucharu Polski, brąz oraz srebro Tauron Ligi. Po trzech latach w rzeszowskim klubie, przyszedł czas na zmianę. Sezon 2020/2021 środkowa rozpoczęła w #VolleyWrocław, zdobywając z wrocławskim zespołem srebro PreZero Grand Prix PLS 2020. Natomiast w trakcie rozgrywek 2020/2021, Witkowska przeniosła się do drużyny ŁKS Commercecon.  Kamila z ŁKS-em zdobyła srebro AL-KO Superpucharu Polski 2023, 2x srebro Tauron Pucharu Polski, brąz oraz pierwszy swojej zawodowej karierze złoty medal Tauron Ligi. W minionym sezonie Kamila rozegrała łącznie 23 spotkania, zdobywając 184 punkty w tym 63 punkty blokiem. Tak dobre wyniki zagwarantowały jej miejsce w TOP 10 blokujących Tauron Ligi 2023/2024. Dla Kamili najbliższy sezon w barwach MOYA Radomki Radom będzie już 11 sezonem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Kamila jest również reprezentantką Polski. Środkowa wraz z kadrą Stefana Lavariniego w minionym sezonie reprezentacyjnym zdobyła brązowy krążek Volleyball Nations League 2023 oraz wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Kamila ponownie została zauważona przez włoskiego szkoleniowca i otrzymała powołanie do kadry Polski na sezon 2024. Razem z reprezentacją Polski kobiet powtórzyła sukces z minionego roku i ponownie zdobyła brązowy krążek Volleyball Nations League 2024.

 

- Doświadczenie zdobyte przez lata gry na siatkarskich parkietach, to z pewnością jeden z licznych atutów Kamili. Dwukrotny brąz, srebro oraz złoto Mistrzostw Polski, a także czterokrotne srebro Tauron Pucharu Polski świadczą o jej wyjątkowo wysokim poziomie umiejętności siatkarskich ale także o obyciu w meczach o większą stawkę. Jestem przekonany, że tak wszechstronna zawodniczka pomoże drużynie w osiągnięciu zamierzonych celów. Bardzo cieszymy się że Kamila dołączyła do naszego zespołu. – powiedział Dyrektor Zarządzający Radomka S.A. Łukasz Kruk.

 

Kamila, witamy w Rodzinie Radomki!