Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Jakub Głuszak poprowadzi Radomkę Radom!

Dotychczasowy II Trener Jakub Głuszak obejmie funkcje pierwszego Trenera MOYA Radomki Radom.

W związku z rozwiązaniem kontraktu ze Stefano Micolim, Zarząd Radomka S.A. postanowił powierzyć funkcję pierwszego trenera Jakubowi Głuszakowi.

Kuba ma doświadczenie potrzebne, aby poprowadzić drużynę w dalszej części tego sezonu. Chemik Police, Vasas Óbuda, Grot Budowlani czy Reprezentacja Polski U-21 kobiet to mocne punkty w jego trenerskim CV.” – powiedział Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu.

Zna drużynę, zna nasze cele, zna Klub i to środowisko, więc nie chcieliśmy zatrudniać kogoś nowego, tylko postanowiliśmy dać Jakubowi szansę. Wierzymy, że pod jego wodzą ta pozostała część sezonu będzie wyglądać inaczej, bo nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji w walce o zakładane cele. Chcemy dać drużynie swego rodzaju impuls do działania i liczymy, że Kuba i ta zmiana to będzie właśnie to.

Jakub Głuszak dołączył do MOYA Radomki Radom przed sezonem 2022/2023 jako drugi Trener. W swojej karierze zdobył m.in brązowy medal Mistrzostwa Europy w 2009 roku, a także srebrny medal Mistrzostw Polski z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyną. 

W 2012 roku został nowym statystykiem zespołu Grot Budowlanych Łódź. Po odejściu z łódzkiej drużyny Alessandro Lodi, Jakub Głuszak zaczął pełnić rolę drugiego trenera Budowlanych. Po dwóch latach pracy w zespole z Łodzi, Głuszak przeniósł się do Chemika Police, w którym aż do lutego 2018 roku pełnił kolejno rolę II trenera (2014 – luty 2016), I trenera którą pełnił w zastępstwie odchodzącego Giuseppe Cuccariniego, asystenta oraz ponownie I trenera. 

Od sezonu 2018/2019 do sezonu 2020/2021 pełnił rolę trenera węgierskiej drużyny Vasas Óbuda Budapeszt. W styczniu 2020 roku przejął żeńską reprezentację Węgier. Natomiast od lipca 2021 zaczął pełnić rolę trenera zespołu Grot Budowlani Łódź z której zrezygnował 16 lutego 2022.

Od 28 kwietnia 2023 jest pierwszym trenerem reprezentacji Polski U21.

Trenerowi życzymy powodzenia w nowej roli!