Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Stefano Micoli przestaje pełnić funkcje pierwszego trenera.

Z dniem 15.01.2024 Stefano Micoli przestaje/przestał pełnić funkcję pierwszego trenera drużyny MOYA Radomki Radom. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Stefano Micoli dołączył do zespołu MOYA Radomka Radom przed trwającym sezonem. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 14 meczy i uzyskała bilans 7 zwycięstw i 7 porażek.

„Przed sezonem, budując drużynę zakładaliśmy trochę inny wynik niż ten obecny. Zdajemy sobie sprawę, że na miejsce w tabeli, na mecze, na wygrane składa się wiele czynników i wszystko to analizujemy. Nie mniej jednak wspólnie doszliśmy do wniosku, że ta obrana droga się nie sprawdza i osiągane wyniki nie zadowalają zarówno nas jak i sztabu, zawodniczek czy kibiców. Dlatego zdecydowaliśmy, że nasze drogi rozejdą się właśnie w tym momencie sezonu.” – powiedział Thomas Renard-Chardin, Prezes Radomka S.A.
„Pragniemy podziękować Trenerowi Stefano Micoliemu za wykonaną prace, za czas spędzony w Radomiu, za jego wkład w Radomkę. Życzymy mu samych sukcesów i powodzenia w kolejnych krokach jego zawodowej kariery”.

Trener Stefano Micoli swoje doświadczenie zdobywał w lidze włoskiej, rumuńskiej oraz tureckiej. W lidze włoskiej Serie A kobiet, szkoleniowiec zdobył dwa razy mistrzostwo Włoch, w sezonie 2005/2006 i 2016/2017 oraz dwa razy brązowy medal w Italian Cup w sezonie 2016/2017 i 2022/2023. Dwukrotnie zdobył Turkish Super Cup i Turkish Cup oraz mistrzostwo Turcji  z drużyną Eczacıbaşı VitrA. Prowadząc izraelską drużynę Maccabi XT Haifa w sezonie 2021/2022 zdobył mistrzostwo Izraela oraz Israeli Cup. Do drużyny MOYA Radomka Radom dołączył po dwóch sezonach spędzonych we włoskim Bergamo.

Trenerze, dziękujemy za czas spędzony w Radomiu i za współpracę. Życzymy wszystkiego dobrego w przyszłej drodze zawodowej. Grazie, allenatore!

 

Nazwisko osoby która poprowadzi drużynę w dalszej części sezonu przedstawimy w przeciągu kilku najbliższych dni.