Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Hilary Johnson nową zawodniczką MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom!

W sezonie 2023/2024 barw MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom bronić będzie przyjmująca reprezentacji Kanady, Hilary Johnson!

Hilary urodziła się 16 czerwca 1998 roku i mierzy 186 cm wzrostu. Naszą nową przyjmującą możecie znać z występów na arenie międzynarodowej pod panieńskim nazwiskiem – Howe. Kanadyjka swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła wraz z drużyną Trinity Western Univ. w której spędziła aż pięć sezonów (2016/17-2020/21). Razem z drużyną z Langley, Kanada zdobyła dwa srebrne (2016/17, 2018/19) oraz jeden złoty medal (2019/20) Zachodniej Ligi Kanady. Po długiej grze w swoim rodzimym kraju, przyjmująca postanowiła spróbować swoich sił w Europie. Na sezon 2021/22 dołączyła do zespołu Béziers Volley z Francji. W trakcie gry w francuskiej drużynie, zdobyła srebrny medal Super Pucharu Francji oraz brązowy medal Pucharu Francji. Miniony sezon 2022/2023, Hilary rozegrała w zespole Ladies in Black Aachen. Przyjmująca wraz z niemiecką drużyną zdobyła brązowy medal Pucharu Niemiec. Johnson obecnie jest reprezentantką Kanady i występuje w podstawowej szóstce drużyny, którą mogliśmy oglądać podczas Volleyball Nations League 2023.

- „Podpisałam kontrakt w Radomiu gdyż wiem, że Radomka buduje silną drużynę na nadchodzący sezon. Wiem też, że polska liga jest bardzo mocna. Latem 2022r. miałam przyjemność grać w Mistrzostwach Świata w Polsce. Nie mogłam uwierzyć jak wspaniali są polscy kibice i jak fantastyczny doping jest na trybunach. Od tamtego czasu chciałam zagrać w Polsce. Kiedy dostałam ofertę z Radomia wiedziałam, że to odpowiednie miejsce dla mnie.„ – powiedziała nowa przyjmująca MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom, Hilary Johnson.

- „Cieszymy się, że Hilary dołącza do Radomki. To kolejna reprezentantka swojego kraju w barwach naszej drużyny. Będzie to mocne wzmocnienie naszego lewego skrzydła i wierzymy, że swoimi umiejętnościami i doświadczeniem sprawi nam wszystkim wiele radości i przeżyjemy ogrom pozytywnych momentów w nadchodzącym sezonie Tauron Ligi.” – powiedział Dyrektor Klubu MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom, Łukasz Kruk.

Hilary, witamy w Rodzinie Radomki!