Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Marie Schölzel nową zawodniczką MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom!

Do drużyny MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom na nadchodzący sezon 2023/2024 dołącza środkowa Marie Schölzel!

Marie urodziła się 1 sierpnia 1997 roku w stolicy Niemiec, Berlinie. Środkowa jako juniorka grała w SG Rotation Prenzlauer Berg oraz VCO Berlin, z którym w sezonie 2013/2014 zdobyła złoty medal German Bundesliga 2 North. Przechodząc do seniorskiej ligi niemieckiej, Niemka dołączyła do zespołu SSC Palmberg Schwerin, z którym ma najwięcej osiągnięć w swojej karierze. W pierwszym sezonie (2015/16) z nową drużyną zdobyła brązowy medal ligi German Bundesligi oraz brązowy medal w Pucharze CEV. W swojej karierze seniorskiej wraz z zespołem z Schwerin w latach 2015-2021 zdobyła: brązowy medal Challenge Cup, dwa brązowe medale Pucharu CEV, dwa brązowe, jeden srebrny i jeden złoty medal Pucharu Niemiec, trzy złote medale Super Pucharu Niemiec oraz dwa brązowe medale i dwa złote medale Mistrzostw Niemiec.

Środkowa grała także w takich klubach jak: USC Münster (2018/19), Volley Bergamo 1991 (2021/22) oraz Allianz MTV Stuttgart (2022/23) z którym zdobyła brązowy medal Pucharu Niemiec, srebrny medal Super Pucharu Niemiec oraz Mistrzostwo Niemiec 2022/23.

Marie jest reprezentantką swojego kraju i obecnie możemy ją oglądać w 2023 FIVB Volleyball Women's Nations League.

- „Nie ukrywamy, że cele które sobie założyliśmy na przyszły sezon są dużo wyższe niż w poprzednim. Marie Schölzel jest bardzo doświadczoną i utalentowaną zawodniczką, czego dowodem są jej dotychczasowe wysokie osiągnięcia. Bardzo się cieszymy, że Marie dołączyła do naszego zespołu. Mam nadzieje że Marie będzie się czerpać radość z gry w barwach Radomki oraz dzięki swoim umiejętnościom, pomoże drużynie osiągnąć zamierzone cele.” – powiedział Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom.

- „Jestem podekscytowana możliwością gry w Polsce, w Tauron Lidze. Silnej europejskiej Lidze. Szukałam nowych wyzwań i wierzę, że z drużyną Radomki takie pojawią się w nadchodzącym sezonie. Już nie mogę doczekać się przyjazdu, poznania miasta oraz spotkań z kibicami.”- powiedziała Marie Schölzel, nowa środkowa MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom.

Marie, witamy w Rodzinie Radomki!