Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Jesteśmy bliżej dziewiątego miejsca!

Fazę zasadniczą drużyna Radomki zakończyła na 10 miejscu, natomiast drużyna z Opola na 9. Obydwa zespoły spotkają się ostatecznie w dwumeczu o miejsca 9-10 na koniec sezonu 2022/2023 Tauron Ligi. Poprzednio, w fazie zasadniczej ekipa z Opola była dwukrotnie lepsza od Radomianek.

Pierwsze spotkanie o dziewiąte miejsce było równocześnie ostatnim domowym meczem MOYA Radomka Lotnisko Radom w tym sezonie. Radomianki rozpoczęły pierwszą odsłonę meczu od prowadzenia 5:0. W pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i wygrały pierwszą partie 25:20.

Od początku drugiej partii, walka była wyrównana ale tylko do stanu 7:7. Przewaga przyjezdnych wzrastała z minuty na minutę. Po zepsutym ataku Marharyty Stepanenko, przewaga opolanek wzrosła aż do dziewięciu punktów (10:19). Radomianki w końcówce zmniejszyły przewagę, jednak nie wystarczająco. Ostatecznie drużyna z Opola wygrała drugą partię (19:25) i doprowadziła do remisu w spotkaniu.

W czwartkowym spotkaniu forma obydwu drużyn dosyć mocno falowała. W trzeciej odsłonie meczu, zdecydowanie bardziej skuteczna była Radomka. Po skutecznym ataku środkowej Martyny Świrad, Radomka prowadziła już 14:8. Radomianki ostatecznie dowiozły tą przewagę do samego końca i wygrały trzecią partię 25:20.

W czwartej partii drużyny zdobywały punkty seriami i wręcz „wymieniały się” prowadzeniem. Żaden z obu zespołów nie potrafił ustabilizować swojej gry. Końcowa faza seta należała jednak do gospodyń, które w ważnym momencie zachowały zimną krew. Spotkanie zakończył skuteczny atak kapitan, Natalii Murek. Radomka zwyciężyła w całym spotkaniu 3:1 i przełamała serię porażek z drużyną Uni Opole.

Drugi starcie o miejsca 9-10 rozegrane zostanie w środę, 12 kwietnia w Opolu. W przypadku gdy Uni Opole zwycięży, rozegrany zostanie „złoty set”. Natomiast gdy wygra Radomka, to podopieczne Błażeja Krzyształowicza zajmą dziewiątą lokatę na koniec sezonu 2022/2023 Tauron Ligi.

Moya Radomka Lotnisko Radom - Uni Opole 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:23)

Radomka: Bugg 5, Jasek 15, Samara 6, Murek 24, Świrad 8, Łukasik 11, Strasz (libero) oraz Biała, Braga, Zaborowska, Stepanenko 1, Moskwa 1.

Uni: Makarowska-Kulej 3, Kraiduba 19, Stronias 10, Conceicao 12, Orzyłowska 13, Pellegrino 8, Adamek (libero) oraz Sieradzka 1, Janicka.

Sędziowie: Anna Banaś i Krzysztof Kapusta.

MVP: Krystyna Strasz (Radomka).