Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Po zaciętej walce wygrywamy w Tarnowie 2:3!

Siatkarki Moya Radomki Lotniska Radom po wymagającym spotkaniu, wygrały tie-break’a z beniaminkiem Roleski Grupa Azoty Tarnów, i zabrały ze sobą do domu dwa punkty do domu. Jest to bardzo istotne zwycięstwo dla radomianek.

Dla obu zespołów było to ważne spotkanie w kontekście awansu do fazy play-off. MOYA Radomka Lotnisko Radom zajmowała ósmą pozycje w tabeli, która gwarantowała grę w fazie play-off. Natomiast drużyna z Tarnowa plasowała się na 11 miejscu. Obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty w tabeli.

Niestety Radomka rozpoczęła to spotkanie nie najlepiej. Od początku pierwszej partii gospodynie zdobyły przewagę i z czasem ją powiększały. Radomianki nie zdołały nawiązać walki z rywalkami ani odrobić dużej straty punktowej. Nie pomogły także zmiany przeprowadzone przez trenera Błażeja Krzyształowicza. Siatkarki z Tarnowa wygrały pierwszą partię wysoko, 25:14.

W drugiej odsłonie meczu nastąpiło przebudzenie Radomki. Dobra gra w polu serwisowym, pozytywne przyjęcie i duża skuteczność w ataku zawodniczek z Radomia, przyniosła pozytywne rezultaty. Przyjezdne przez większość czasu prowadziły niewielką różnicą punktów. Ostatecznie wygrały drugą partie 22:25.

Trzecia partia spotkania została już kompletnie zdominowana przez siatkarki Radomki. Od pierwszego gwizdka dominowały na boisku. Przyjęcie oraz skuteczność w ataku funkcjonowała znakomicie. Rywalki jednocześnie straciły skuteczność w ataku. Radomianki trzecią odsłonę meczu wygrały bardzo wysoko, aż do 13.

Piątkowe spotkanie było pełne sportowych emocji. Można było odnieść wrażenie, że Radomka pójdzie za ciosem i zdobędzie komplet trzech punktów wygrywając spotkanie 1:3. Jednak w rzeczywistości sytuacja wyglądała całkiem inaczej. Gospodynie zdominowały czwartą partie i zwyciężyły 25:15 doprowadzając do tie-break’a.

Radomka rozdrażniona tym, jak potoczyła się czwarta partia, decydującą odsłonę spotkania rozpoczęła z wysokiego "c". Zmiana stron nastąpiła przy sześciopunktowym prowadzeniu radomianek 2:8. Tarnowianki jednak nie powiedziały ostatniego zdania. Po skutecznym ataku Klaudii Świstek przewaga Radomki zmniejszyła się do jednego punktu (11:12). Jednak radomianki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i wygrały tie-break do 12. Ostatni punkt w spotkaniu zdobyła kapitan drużyny Natalia Murek.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - Moya Radomka Lotnisko Radom 2:3 (25:14, 22:25, 13:25, 25:15, 12:15)

Tarnów: Łyczakowska 4, Marcyniuk 11, Świstek 17, Szumera 15, Mazenko 9, Ponikowska 13, Pawłowska (libero) oraz Szczepańska 1, Pawłowska (libero), Mroczek, Rybak.

Radomka: Radomka: Bugg 1, Jasek 27, Samara 5, Murek 16, Świrad 8, Łukasik, Strasz (libero) oraz Moskwa 9, Stepanenko 1, Biała, Zaborowska.

Sędziowie: Adam Mituta i Gabriela Ferenczak.

MVP: Małgorzata Jasek (Radomka).