Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

MOYA Radomka Lotnisko Radom vs. Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

To była zacięta walka jednak siatkarki Moya Radomki Lotniska Radom, nie zdołały zdobyć punktów w meczu z liderem tabeli. Zawodniczki Developres Bella Dolina Rzeszów wygrały spotkanie 16. kolejki Tauron Ligi 1:3.

Drużyna z Rzeszowa była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Dotychczas przegrała ona bowiem tylko jedno spotkanie. Pierwsza partia nie przyniosła żadnej niespodzianki. Zespół gości od samego początku przejął inicjatywę. Rzeszowianki wypracowały sobie kilku punktową przewagę (3:8). Radomianki w trakcie pierwszej partii spotkania miały problemy z przyjęciem oraz ze skończeniem ataku. W rezultacie Developres wygrał pierwszego seta 15:25.

Jednak niepowodzenie w pierwszej partii nie podłamało gospodyń. W drugiej odsłonie spotkania to siatkarki Radomki przejęły inicjatywę. Od początku drugiego seta Radomianki znacząco poprawiły swoją skuteczność w ataku oraz przyjęcie. Natomiast poziom gry rzeszowianek nieco spadł w tej partii. Dużo pozytywnej energii do zespołu gospodyń wniosła Natalia Murek. Kapitan w tym spotkaniu nie znalazła się w pierwszej szóstce zespołu, jednak wejście na boisko z kwadratu nie zdeprymowało naszej przyjmującej. Siatkarki Radomki nie wypuściły już wypracowanej przewagi i zwyciężyły w drugim secie do 20, doprowadzając do stanu 1:1 w setach.

Sytuacja w trzecim secie była zdecydowanie bardziej zacięta niż w poprzednich odsłonach. Obydwa zespoły zdobywały punkty seriami, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wystraczającej przewagi by spokojnie prowadzić grę. Końcowa faza trzeciego seta przyniosła wiele emocji. Niestety w walce na przewagi to drużyna z Rzeszowa wykazała się chłodną głową i wygrała trzecią odsłonę 26:28.

Początek czwartej partii był dosyć wyrównany. W dalszej fazie seta Developres osiągnął wysoką przewagę (13:19). W ostatniej fazie czwartej odsłony meczu rzeszowianki dominowały znacząco. Radomianki zdołały zmniejszyć stratę do rywalek, jednak nie na tyle skutecznie by doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie siatkarki z Rzeszowa wygrały czwartą partie 19:25, tym samym całe spotkanie 1:3.

Moya Radomka Lotnisko Radom - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (15:25, 25:20, 28:30, 19:25)
Radomka: Bugg 4, Jasek 24, Samara 4, Braga 1, Świrad 11, Łukasik 12, Strasz (libero) oraz Murek 7, Zaborowska, Biała, Moskwa
Developres: Wenerska 5, Orvosova 15, Szlagowska 19, Kalandadze 14, Centka 8, Obiała 4, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Rapacz 7, Bagrowska 1.
Sędziowie: Marek Krupski i Janusz Cyran.
MVP: Weronika Szlagowska (Developres).