Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

MOYA Radomka Lotnisko Radom prowadząc 0:2, ostatecznie przegrywa 3:2 z #Volley Wrocław.

Drużyna z Radomia po wygranym spotkaniu we własnej hali z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz, podbudowana udała się do Wrocławia po kolejne ważne trzy punkty.

Pierwsza partia rozpoczęła się jednak nie pomyśli radomianek. Gospodynie rozpoczęły spotkanie od prowadzeni (4:0,6:2). Siatkarki Radomki dosyć szybko dogoniły rywalki i doprowadziły do wyrównania 11:11. Od tej chwili Radomka przejęła inicjatywę w spotkaniu. Po skutecznym ataku Ellen Bragi, radomianki wypracowały sobie czteropunktową przewagę (19:23). Przyjezdne już nie wypuściły przewagi punktowej ze swoich rąk i ostatecznie wygrały pierwszą partię 21:25.

Druga odsłona meczu od początku była zdominowana przez zespół z Radomia (1:6, 3:9). Siatkarki Radomki imponowały skutecznym blokiem, dzięki któremu zdobyły aż sześć oczek (8:16). Jednak radomiankom przydarzył się mały przestój i wtedy wrocławiankom udało się zmniejszyć stratę do dwóch punktów 15:17. Trener Radomki, Błażej Krzyształowicz natychmiast zareagował i przeprowadził podwójną zmianę. Na boisku pojawiła się Małgorzata Jasek oraz Paulina Zaborowska. Po skutecznym ataku Anny Bączyńskiej, drużynie z Wrocławia udało się doprowadzić do remisu 22:22. Mimo wszystko, Radomka w końcówce opanowała sytuacje i wygrała drugą partię 23:25.

Wrocławianki trzeciego seta rozpoczęły dużo lepiej niż radomianki. Przy stracie sześciu punktów (10:4), Błażej Krzyształowicz dokonał podobnej zmiany jak w secie drugim. Na placu gry pojawiła się Gosia Jasek, Paulina Zaborowska oraz Samara de Almeida Coelho. Niestety siatkarki Radomki, nie prowadziły swojej najlepszej gry. Brak skuteczności w ataku, własne błędy doprowadziły do przegranej w secie trzecim (25:19).

Czwarta odsłona meczu była fatalna w wykonaniu drużyny z Radomia. Radomiankom brakowało skuteczności w każdym z elementów gry. Zmiany również nic nie pomogły. Poskutkowało to dotkliwą przegraną czwartego seta (25:12).

W tie-break’u od początku przewagę objęły siatkarki Volley Wrocław (4:1, 6:3). Gospodynie już nie dały sobie wydrzeć prowadzenia. Ostatecznie wygrały piątą partię do 11 i tym samy całe spotkanie 3:2. Dwa punkty zostają we Wrocławiu a Radomka wraca tylko z jednym punktem do domu.

#VolleyWrocław - Moya Radomka Lotnisko Radom 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11)
#Volley Wrocław: Muhlsteinova, Szczurowska 36, Bidias 20, Bączyńska 12, Pacak 9, Witowska 11, Saad (libero) oraz Szady 1.
Moya Radomka Lotnisko Radom: Bugg 1, Stepanenko 9, Braga 13, Murek 6, Świrad 4, Łukasik 11, Strasz (libero) oraz Biała 1, Moskwa 9, Zaborowska, Jasek 9, Samara 4.
Sędziowie: Michał Gruszczyński i Aleksandra Szydełko.
MVP: Julia Szczurowska (Volley)