Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

MOYA Radomka Lotnisko Radom przełamuje passę porażek i wygrywa z OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1!

Pierwsza partia spotkania została zdominowana całkowicie przez gospodynie. Siatkarki Radomki nie dawały rywalkom szans na zmniejszenie przewagi. Tymczasem po drugiej stronie siatki, drużyna z Bydgoszczy popełniała mnóstwo własnych błędów. Radomka pewnie wygrała pierwszą partię, 25:10!

Druga odsłona meczu jednak wyglądała już całkiem inaczej. Zespół Pałacu od początku kontrolował jej przebieg. Drużyna przyjezdna przestała popełniać aż tak dużo własnych błędów i utrzymywała mniejszą lub większą przewagę nad gospodyniami. Radomianki starały się dogonić ekipę z Bydgoszczy. Pod koniec seta udało siatkarkom Radomki doprowadzić do wyrównania (24:24). Niestety pomimo odrobienia strat, podopieczne Mirosława Zawieracza, wygrały drugą partie na przewagi (27:29).

Sytuacja w trzecim secie z kolei była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować i wynik na tablicy oscylował wokół remisu. Jednak to radomianki potrafiły się zmotywować i zagrać lepszą siatkówkę. Po skutecznym ataku przyjmującej Ellen Braga, siatkarki Radomki wygrały trzecią odsłonę meczu z przewagą trzech punktów (25:22).

Trener Błażej Krzyształowicz, już na starcie czwartej partii postanowił dokonać zmian. Paulina Zaborowska zmieniła swoją koleżankę z drużyny Madison Bug na boisku i od tamtej pory gra drużyny układała się znakomicie. Gospodynie wypracowały sobie przewagę kilku punktów co pomogło im kontrolować przebieg spotkania. W środkowej fazie seta, dzięki konsekwentnej grze Radomka zdobyła aż 7 punktową przewagę (19:12). Kapitan Radomki Natalia Murek zakończyła czwartą partie skutecznym obiciem bloku rywalek i tym samy Radomka wygrała całe spotkanie 3:1.

Dzięki wygranej podopieczne Błażeja Krzyształowicza nadal mają szanse na gre w fazie play-off. Aktualnie drużyna Radomki znajduje się na 10 miejscu w tabeli. Jednak do środka tabeli brakuje zaledwie dwóch punktów o które powalczą radomianki już w następnym spotkaniu z #VolleyWrocław.

 

Moya Radomka Lotnisko Radom - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1(25:10, 27:29, 25:22, 25:17)
Radomka: Bugg 1, Stepanenko 20, Braga 16, Murek 15, Świrad 9, Łukasik 13, Strasz (libero) oraz Jasek 3, Zaborowska 1, Samara, Biała.
Pałac: Bałdyga 3, Ter Brugge 8, Żurowska 12, Łyszkiewicz 16, Lewandowska 10, Różyńska 6, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Nowakowska. 
Sędziowie: Patryk Wierzbowicz i Mirosław Pałka.
MVP: Justyna Łukasik (Radomka).