Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

MOYA Radomka Lotnisko Radom vs. Energa MKS Kalisz 1:3

Po wyrównanym początku partii otwarcia, Radomka zyskała przewagę. Prym w ataku po stronie gospodyń wiodła Małgorzata Jasek. To właśnie po jej skutecznej akcji, a także po punktowym bloku na Karolinie Drużkowskiej, gospodynie prowadziły już różnicą czterech "oczek" (19:15). Do tego podopieczne Błażeja Krzyształowicza dołożyły dobrą postawę w polu serwisowym - asem popisała się w końcówce wprowadzona z kwadratu Renata Biała - i gospodynie wygrały premierową partię do 19.

Drugi set przyniósł wiele emocji. Choć początkowo to MKS prowadził (3:6), to potem gra się wyrównała, a następnie to siatkarki Radomki objęły prowadzenie. W pewnym momencie wynosiło ono cztery punkty - po ataku Samary było 21:17. Radomka jednak straciła przewagę. W końcówce kaliszanki doprowadziły do remisu, a potem wygrały do 26.

Radomka dobrze zaczęła trzecią odsłonę, bo dość szybko wypracowała sobie lekką przewagę. Po ataku Natalii Murek z piłki przechodzącej było 8:5. Potem jednak spadła skuteczność gospodyń w ataku i to MKS przejął inicjatywę. W drużynie z Radomia pojawił się problem z przyjęciem. Ze stanu 10:7 zrobiło się 12:20. Nie pomogła podwójna zmiana - na placu gry zameldowały się Paulina Zaborowska i Marharyta Stepanenko. Świetnie w polu serwisowym spisywała się w tym fragmencie Alicja Grabka. Ostatecznie ekipa Energi MKS-u wygrała tego seta do 15.

Kaliszanki dość szybko w czwartej odsłonie zyskały przewagę (4:6). Właściwie przez cały czas trwania tej partii inicjatywa była po stronie MKS-u. W końcówce udało się doprowadzić do remisu - po bloku na Drużkowskiej było 22:22. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne i to one wygrały do 23, a w całym meczu 3:1.  

Moya Radomka Lotnisko Radom - Energa MKS Kalisz 1:3 (25:19, 26:28, 15:25, 23:25)
Radomka: Bugg 5, Jasek 20, Samara 11, Murek 10, Świrad 7, Łukasik 8, Adamek (libero) oraz Biała 2, Moskwa 4, Zaborowska, Stepanenko, Strasz (libero).
MKS: Grabka 5, Rasińska 18, Drużkowska 21, Kuligowska 2, Cygan 7, Fedorek 10, Lemańczyk (libero) oraz Wójcik 8, Pajdak, Wawrzyniak, Bartkowska.
Sędziowie: Marcin Myszkowski i Luiza Szymańczak.
MVP: Alicja Grabka (MKS).

Źródło: Michał Nowak/cozadzien.pl