Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Pierwsza wygrana w 2023 roku! IŁ Capital Legionovia Legionowo vs. MOYA Radomka Lotnisko Radom 0:3

W niedziele 8 stycznia siatkarki Radomki w ramach 10. kolejki Tauron Ligi 2022/2023, na wyjeździe podejmowały zespół z Legionowa, Ił Capital Legionovia Legionowo. Radomianki przełamały złą passe porażek i pewnie wygrały całe spotkanie 0:3. Jest to trzecia wygrana radomskiej drużyny w tym sezonie.

Obydwa zespoły mają spore problemy w tym sezonie. Gospodynie do tej pory nie wygrały żadnego spotkania. Natomiast radomianki ostatnio cieszyły się ze zwycięstwa 18 listopada.

W tym tygodniu do drużyny z Radomia dołączyła nowa zawodniczka Margarita Stepanenko (Azizowa). Siatkarka pochodząca z Azerbejdżanu już raz zaprezentowała barwy Radomki, w sezonie 2019/2020. W tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć Stepanenko od samego początku na boisku.

Radomka pomimo obecnych problemów kadrowych, była zdecydowanym faworytem w meczu z Legionovią. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza, wykonały swoje zadanie w stu procentach dobrze, wygrywając zdecydowanie wysoko i szybko 0:3. Dwie pierwsze odsłony spotkania były niewątpliwie pod kontrolą siatkarek Radomki. Sprawnie zdobyły wysoką przewagę, wygrywając pierwsze dwa sety do 14. W trzeciej partii gospodynie sprawiły trochę więcej problemów radomiankom, zmniejszając przewagę do jednego punktu (16:17). Jednak nie przeszkodziło to Radomce w dalszej grze i zwycięstwie w również w trzecim secie 21:25 oraz w całym spotkaniu 0:3.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Moya Radomka Lotnisko Radom 0:3 (14:25, 14:25, 21:25)

Legionovia: Dąbrowska, Szymańska 12, Duda 5, Lenik 2, Mazenko 4, Dębowska 7, Kulig (libero) oraz Jedut, Bartczak 1, Mras 1.

Radomka: Zaborowska 4, Stepanenko 9, Samara 10, Murek 13, Świrad 11, Łukasik 7, Adamek (libero) oraz Biała 1.

Sędziowie: Marek Kaleński i Sławomir Jażdżewski.

MVP: Martyna Świrad