Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Bolesna porażka na koniec 2022 roku...

W piątek 30 grudnia siatkarki Radomki rozegrały swój ostatni mecz w 2022 roku. W ramach 9. kolejki Tauron Ligi, Radomianki podejmowały na własnym terenie lidera tabeli, ŁKS Commercecon Łódź. Niestety gospodynie przegrały spotkanie 0:3. Jest to już siódma porażka Radomianek w sezonie 2022/2023 Tauron Ligi.

Od początku skład Radomianek był osłabiony. W pełni sił jeszcze nie jest przyjmująca Samara de Almeida Coelho oraz atakująca Gözde Yılmaz. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem była drużyna z Łodzi, która do tej pory nie przegrała żadnego meczu w tym sezonie. Natomiast Radomka plasowała się na dziesiątym miejscu w tabeli.

W pierwszej partii meczu do stanu 7:7, zespoły szły równo punkt na punkt. Od tego momentu, siatkarki ŁKS-u powiększały swoją przewagę punktową. Przyjezdne zdominowały całą pierwszą partie meczu swoją grą i wygrały pierwszego seta do 14.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od wysokiej przewagi łodzianek (4:10), można było przypuszczać, że drugi set zakończy się tak samo jak pierwszy. Jednak Radomianki podjęły walkę z rywalkami i po skutecznym ataku Justyny Łukasik doprowadziły do remisu 16:16. Niestety od tej chwili siatkarki z Łodzi, dzięki skutecznej zagrywce Roberty Ratzke, odskoczyły na pięć punktów i utrzymały tą przewagę już do końca drugiej partii.

Trzecia odsłona meczu prezentowała się podobnie jak pierwsza. ŁKS od początku kontrolował przebieg trzeciego seta. Siatkarki Radomki kompletnie nie zagrażały rywalkom i prezentowały się nie najlepiej, przegrywając trzecią partie 12:25.

Po dziewięciu kolejkach sezonu 2022/23 Tauron Ligi, Moya Radomka Lotnisko Radom ma na koncie tylko siedem punktów (dwie wygrane i siedem porażek). Aktualnie drużyna z Radomia znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli.

 

Moya Radomka Lotnisko Radom - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (14:25, 19:25, 12:25)

Radomka: Bugg 1, Jasek 13, Murek 2, Biała 4, Świrad 5, Łukasik 7, Adamek (libero) oraz Zaborowska 1, Strasz (libero).

ŁKS: Ratzke 3, Diouf 14, Górecka 11, Scuka 13, Witkowska 8, Alagierska-Szczepaniak 7, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Hryshchuk 2, Dróżdż, Piasecka 2.

Sędziowie: Jacek Litwin i Piotr Habel.

MVP: Roberta Ratzke (ŁKS).