Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

BKS BOSTIK Bielsko-Biała vs. MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0

Siatkarki MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom w piątek (9.12) w wyjazdowym spotkaniu rozegranym w ramach 7. kolejki Tauron Ligi, podejmowały zespół z BKS Bostik Bielsko-Biała. Siatkarki Radomki, po wyrównanej walce, przegrały z drużyną z Bielska-Białej. Jest to jednocześnie piąta porażka naszego zespołu w tym sezonie.

Drużyna Błażeja Krzyształowicza spotkanie rozpoczęła od dwupunktowej przewagi. Jednak w dalszej fazie seta gra była bardzo wyrównana. Po skutecznym ataku Martyny Świrad, siatkarki Radomki objęły prowadzenie (15:13). Po stronie drużyny z Bielska-Białej pojawiło się kilka błędów co pozwoliło Radomiankom utrzymać przez jakiś czas dwupunktową przewagę. W końcówce seta rywalki zdołały jednak dogonić wynik i po walce na przewagi, pierwszego seta wygrała drużyna BKS Bostik Bielsko-Biała 26:24.

Drugą partie gospodynie rozpoczęły dużo lepiej. W początkowej fazie drugiej odsłony siatkarki Radomki cały czas musiały odrabiać straty (13:11; 15:13). Na boisku toczyła się bardzo wyrównana walka. Radomianki dogoniły rywalki osiągając remis 16:16 by później przejąć jednopunktową przewagę (17:18). Niestety w końcówce drugiej partii miejscowa drużyna powiększała swoją przewagę (22:20) by ostatecznie wygrać drugiego seta 25:21.

W trzeciej odsłonie spotkania gra Radomianek była zdecydowanie lepsza, co poskutkowało objęciem prowadzenia w początkowej fazie trzeciego seta (7:11). Nasz zespół wyszedł na boisko z nową energią i z każdym punktem zwiększał swoją skuteczność. Po efektywnym ataku Natalii Murek, Radomka utrzymała prowadzenie 12:15. Siatkarki z Radomia od tego momentu trzymały rękę na pulsie, utrzymując minimum dwupunktową przewagę. Gospodynie dopiero w końcowej fazie zdołały dogonić nasz zespół i wyrównać wynik (22:22). Od tej pory to siatkarki z Bielska-Białej przejęły inicjatywę i wygrały trzecią partię 28:26, tym samym wygrywając spotkanie 3:0.

BKS Bostik Bielsko-Biała - Moya Radomka Lotnisko Radom 3:0 (26:24, 25:21, 28:26)
BKS Bostik Bielsko-Biała : Nowicka 5, Szczepańska-Pogoda 11, Borowczak 10, Damaske 16, Pierzchała 7, Majkowska 7, Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska, Abramajtys, Sobiczewska 2.
Moya Radomka Lotnisko Radom: Bugg 2, Jasek 7, Samara 3, Murek 17, Świrad 9, Łukasik 11, Adamek (libero) oraz Biała, Strasz (libero), Zaborowska.
Sędziowie: Aleksandra Szydełko i Marcin Bartłomiejczak.
MVP: Julia Nowicka (BKS).