Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Lotnisko Warszawa-Radom rozszerza współpracę z klubem siatkarskim Radomka S.A.

Lotnisko Warszawa-Radom w poniedziałek, 14 listopada objęło tytułem Sponsora Tytularnego drużynę siatkarek z Radomia. Od dziś klub będzie występować pod nazwą Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom, natomiast nazwa, która będzie używana w tabelach Polskiej Lidze Siatkówki, to: Moya Radomka Lotnisko Radom.

 Siatkarki z Radomia przystąpiły do sezonu 2022/23 Tauron Ligi jeszcze pod starą nazwą - E.Leclerc Moya Radomka Radom. W trzeciej kolejce wystąpią już jednak pod nowym szyldem - Moya Radomka Lotnisko Radom. PPL i Lotnisko Warszawa-Radom współpracowało już z radomską drużyną w poprzednim sezonie rozgrywek.

„Lotnisko Warszawa-Radom będzie ważne dla radomskiej społeczności – nie tylko jako port lotniczy, umożliwiający podróże z tego miasta, ale też jako pracodawca. Z tego powodu chcemy angażować się w życie radomskiej społeczności. Uważam, że warto angażować się we wspieranie polskiego sportu, a zwłaszcza drużyny tak pozytywnej, zgranej i zdeterminowanej w walce o zwycięstwo, jak Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom.” – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL. 

„Cieszymy się z pozyskania takiego Sponsora. Dynamiczny rozwój, chęć sięgania po najwyższe cele oraz promocja naszego miasta to cechy, które przyświecają zarówno nam jak i PPL. Zeszłoroczna współpraca układała się bardzo dobrze i wierzę, że teraz, z jeszcze większym wsparciem Lotniska Warszawa-Radom, będziemy mogli rywalizować o najwyższe lokaty w Tauron Lidze.” – powiedział Thomas Renard-Chardin, Prezes Radomki Radom.

Klub siatkarski kobiet Radomka Radom został założony w 1971 roku w Radomiu. W 1980 roku awansował do I ligi, najwyższej wówczas klasy rozgrywek, w której uczestniczył przez kilka sezonów. jako SKF Radomka Radom. W 1998 roku nastąpiło połączenie z AZS Politechniką Radomską, klub zyskał nazwę AZS Radomka. Od sezonu 2017/2018 Klub i nazwa Radomka wróciły na mapę polskiej siatkówki a od sezonu 2018/2019 drużyna Radomki rozpoczęła występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Od dwóch sezonów drużyna kwalifikuje się do Final Four Pucharu Polski, w sezonie 2020/2021 zajęłą 4 miejsce w Tauron Lidze. Poprzedni sezon zakończył się szóstym miejscem.

Lotnisko Warszawa-Radom będzie najnowszym i najnowocześniejszym lotniskiem w Polsce. Będzie obsługiwać głównie rejsy czarterowe i niskokosztowe. Otwarcie portu przewidziane jest na wiosnę 2023. Pierwsze loty z Lotniska Warszawa-Radom zapowiedziały PLL LOT, a biur podróży: Itaka, Nekera, Coral Travel i TUI mają już w swojej ofercie wyjazdy właśnie z tego portu.